Отборът на Лестър пропиля удобната възможност да се изкачи до второто място във Висшата лига. Този следобед "лисиците" допуснаха пълен обрат и преклониха глава пред непредвидимия Лийдс с 1:3. Така "сините" вече са сериозно застрашени и за "бронзовата" си позиция, ако по-късно днес шампионите от Ливърпул стигнат до положителен резултат в дербито срещу Уест Хям.

Селекцията на Марсело Биелса пък сложи край на серията си от два мача без победа и за пореден път демонстрира, че може да се представя максимално успешно срещу всеки един опонент от горната половина на таблицата.

Челси победи Бърнли с 2:0 във Висшата лига

Томас Тухел с първа победа като мениджър на Челси

"Сините" надиграха Бърнли с 2:0 на "Стамфорд Бридж"

Всичко за селекцията на Брендън Роджърс стартира наглед перфектно, след като резултатът в полза на "лисиците" бе открит в 13-ата минута. Харви Барнс тръгна мощно през центъра, а скоростта му се оказа голям проблем за отбраната на Лийдс. Последва бърза размяна на пасове между него и Джеймс Мадисън, за да може футболистът с №15 да огорчи Меслие.

Радостта на "сините" обаче не продължи особено дълго, тъй като резултатът беше възстановен след 120 секунди. Три паса бяха абсолютно достатъчни, за да може кълбото да стигне до Стюърт Далас, който от удобна позиция възстанови паритета.

Астън Вила спечели гостуването си на Саутхямптън с 1:0 във Висшата лига

Рос Баркли и ВАР побутнаха Вила към успеха срещу Саутхямптън

Драматичен мач на "Сейнт Мери"

До почивката, на "Кингс Пауър" можеше да паднат още два гола, които не бяха зачетени заради засади. Така разочарованието беше за Харви Барнс и Матеуш Клих.

В 71-ата минута, селекцията на Марсело Биелса нанесе своя окончателен удар. Рафиня матира отбраната на Лестър с пас за Патрик Бамфорд, а звездата на йоркширци не пропусна възможността да отправи безпощадно своя изстрел в горния ляв ъгъл на Шмайхел.

До края Лестър потърси с всички сили изравняването, но вместо това "намери" третия гол в своята врата. Провалено статично положение откри шанс за бърза контра на Лийдс. В ситуация трима на един, Патрик Бамфорд комбинира с Джак Харисън, който на празна врата оформи крайното 1:3.

Арсенал и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в мач от Висшата лига