Астън Вила демонстрира позитивна реакция след изненадващото поражение с 2:3 от Бърнли през седмицата. В късния съботен двубой от Висшата лига, бирмингамци триумфираха при визитата си на Саутхямптън с 0:1.

Арсенал и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в мач от Висшата лига

Редица пропуски лишиха дербито Арсенал - Манчестър Юнайтед от краен победител

Здрава битка на "Емиратс"

Две от приятните изненади на шампионата изиграха здрав сблъсък на "Сейнт Мери", който беше решен от попадението на Рос Баркли в 41-ата минута. Английският национал получи прекрасно центриране от своя добър приятел Джак Грийлиш и с глава матира Алекс Макарти.

В началото на самата среща "светците" поискаха дузпа за игра с ръка на Мати Кеш, но след преразглеждане с ВАР, реферът прецени, че наказателен удар не трябва да бъде отсъждан.

Евертън загуби с 0:2 от Нюкасъл във Висшата лига

Още една голяма изненада във Висшата лига

Нюкасъл триумфира при гостуването си на Евертън

Нейният край пък бе белязан от тоталния натиск на Саутхямптън. Момчетата на Ралф Хазенхютъл се добраха до няколко чисти голови положения. Че Адамс и Ян Беднарек обаче не успяха да се превърнат в герои за своя тим. Добри думи заслужава и аржентинският вратар на Вила - Емилиано Мартинес.

Голямата драма настъпи в третата минута от даденото продължение. Дани Ингс съумя да разруши опълчението на бирмингамци с гол, който обаче миг по-късно беше отменен от ВАР заради засада...