Ливърпул отпадна от 1/16-финалите на турнира за Купата на Лигата на Англия след поражение с 0:2 като гост на Лестър. Попаденията на "Кинг Пуаър Стейдиъм" паднаха през второто полувреме и бяха дело на Шинджи Оказаки (65) и Ислам Слимани (78).

Мениджърът на "червените" Юрген Клоп заложи на голяма част от резервите си. Шанс за изява получиха вратаря Уорд, Джон Фланаган, Марко Груич, Анди Робъртсън, а атаката бе водена от Доминик Соланке. Лестър бе без големите си звезди Каспер Шмайхел, Рияд Марез и Джейми Варди.

Снимка 313440

През първата част по-опасните положения бяха пред вратата на домакините, но Коутиньо, Робъртсън и Соланке не успяха да реализират.

Шинджи Оказаки даде преднина на Лестър в 65-ата минута. След центриране от корнер Висенте Ибора свали топката за японеца, който с хубав удар откри резултата.

Клоп: Доволен съм от състава, с който разполагам

Юрген Клоп доволен от наличните футболисти

"Ще видим обаче как ще изглеждат нещата през януари"

В 78-ата минута алжирецът Ислам Слимани до голяма степен реши всичко в срещата с втори гол. Нападателят получи пас от Оказаки, напредна няколко метра и с мощна тупалка не остави шансове на стража на Ливърпул.