Лестър победи Брайтън като гост с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. С победата "лисиците" продължават да са на второто място във временното класиране.

И двете попадения паднаха във втората част на двубоя. В 64-ата минута Перес откри резултата след асистенция на Джейми Варди, а осем минути преди края и самия Варди се разписа от дузпа за крайното 2:0.

В 80-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Лестър. Джейми Варди изпълни, стреля силно, но вратарят на домакините блокира удара, Джеймс Мадисън  обаче направи отлична добавка с глава и отбеляза. Съдията реши да прегледа положението с ВАР, системата показа, че Мадисън е нахлул в пеналта преди отправянето на удара и наказателния удар трябва да бъде пребит. Джейми Варди не сгреши при втория си опит и прати Райън в другия ъгъл за 0:2.

В следващия кръг Лестър приема Евертън, а Брайтън гостува на водача в класиране Ливърпул. Мърсисайдци също постигнаха победа в 13-ия кръг, след като с късни голове се наложиха като гост над Кристъл Палас с 2:1.