Ливърпул победи с 2:1 Кристъл Палас в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за мърсисайдци бяха дело на Садио Мане и Роберто Фирмино. За Кристъл Палас се разписа Уилфред Заха.

В 42-ата минута ВАР отмени попадение на домакините Миливойевич центрира от фаул, Вайналдум отклони с глава към далечната греда, където Томкинс вкара топката във вратата. Попадението бе отменено от видео асистенст рефера заради избутване на Деян Ловрен от страна на Аю.

"Червените" поведоха малко след началото на втората част. Робъртсън центрира отляво, Алексавдър-Арнолд пропусна, след което топката стигна до Мане, който стреля от 15-ина метра. Топката рикошира в Кейхил, а след това и Гуаито я докосна, тя се отби в едната странична греда, след което и в другата преди да влети в мрежата на Кристъл Палас.

Карагър: Клоп може да направи още една стъпка към сърцата на феновете в Ливърпул

"Той може да е човекът, който да ни върне титлата"

В 82-ата минута Бентеке проби отляво и пусна към Таунзенд, който на свой ред подаде към Заха. Звездата на Палас се справи с Робъртсън и стреля в далечния ъгъл - 1:1. Радостта на домакините обаче трая само три минути. Ван Дайк два пъти стреля към вратата, като и двата му удара бяха блокирани. От разбъркването обаче се възползва Роберто Фирмино, който прати топката във вратата, оформяйки крайното 2:1.