Челси победи с 3:0 шампионите на Англия от Лестър

Безпощаден Челси прати шампионите в зоната на здрача

Мичи Башуай ще има 5-6 минути, за да се докаже пред Антонио Конте.

Първа рокада и в селекцията на Антонио Конте. Сеск Фабрегас се появява в игра.

76′

Дани Симпсън се появява в игра.

70′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 0:3!! ПЕДРО! Унижението за шампионите стана пълно в 70-ата минута, когато още един испанец успя да вкара гол за Челси. Педро матира отбраната на Лестър с хитър пас към Вилиян. Шмайхел излезе да пресича, но беше изигран, а коженото кълбо върната към юношата на Барселона, който с глава вкара въпреки опитите да бъде спрян на Уес Морган.

63′

АЛОНСО!!!! Лявата зона в схемата на Челси днес действаше прекрасно! Жадният за още голове Маркос Алонсо можеше да наниже и исторически хеттрик, ако имаше малко по-точен мерник в 63-ата минута. Вилиян видя непокрития испанец и центрира моментално. Този път обаче волето му премина встрани от "лисичата" врата.

62′
Тиха вечер за звездата на Лестър - Джейми Варди, който до този момент не застрашава по никакъв начин вратата на съперника.

59′

Шинджи Оказаки се появява на мястото на Роберт Хут.

55′

Отчаяните домакини от Лестър поискаха дузпа в 55-ата минута, след като Олбрайтън се просна в наказателното поле при леко докосване с Алонсо. Съдията Андре Маринър обаче подмина въпросната ситуация с мълчание.

Снимка 272994

51′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!!0:2!! АЛОНСО!! Определено тази вечер принадлежеше на Маркос Алонсо, който шокиращо за всички реализира втория си гол в мача малко след почивката. Отбраната на Лестър забрави за Давид Луис при центриране от корнер, което принуди Морган и Хут да действат крайно разсеяно. Така топката стигна до дебнещия на дъгата Алонсо, който шутира без никаква подготовка. За негов кеф коженото кълбо се отклони леко в крака на Уес Морган и така за втори път посети вратата на Шмайхел в тази среща.

50′

Първи жълт картон от началото на двубоя. Кристиан Фюкс задържа непозволено Вилиян.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

Опит за бърза атака на Челси през центъра. Педро Родригес тръгна на впечатляващ в рейд, но в крайна сметка всичко приключи с неговото фаулиране на около 30 метра от вратата.

33′

След получения гол, Лестър не позволява по никакъв начин на Челси да достига до вратата на Каспер Шмайхел. Като цяло нивото на мача спадна рязко, а опасните положения пред някоя от двете врати си е цяло събитие.

Снимка 272995

17′

Шанс пред младия Бен Чиуел, който остана под топката и не съумя да отправи обещаващ изстрел с глава по посока вратата на Тибо Куртоа.

12′

Вилиян е в положение на засада!

10′

Леки колебания в отбраната на Челси, които до този момент обаче не помагат по никакъв начин на домакините.

7′
Блестящ кадър от попадението на Алонсо.

6′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!0:1!АЛОНСО!Отговорът на Челси беше повече от красноречив. В 6-ата минута гостите сътвориха отлична атака, която завърши с попадение на Маркос Алонсо. Всичко започна с центрирането на друг испанец - Сезар Аспиликуета. Отбраната на Лестър не съумя да се справи с намиращите се във вратарското поле Педро и Азар. Последният демонстрира отличен поглед и продължи към връхлитащия Алонсо, за който не беше проблем да намери мрежата от няколко метра.

2′

МУСА! Сякаш никой на "Кингс Пауър Стейдиъм" не се изненада от силното начало на домакините. Подкрепяни от своята блестяща публика, "лисиците" стигнаха до голова възможност още в откриващите секунди на дербито. Ахмед Муса получи топката по крилото, след което демонстрира отлична техника и съумя да отпврави шут от малък ъгъл. На мястото си обаче беше Тибо Куртоа, който майсторски отрази.

Снимка 272992

1′

26. Дани Симпсън 29. Натаниел Чалоба

Отборите на Лестър и Челси се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от съботната програма във Висшата лига. Преди година, двете селекции бяха на обратния полюс на своето представяне. "Лисиците" изумяваха света в похода си към шампионската титла, докато лондончани гниеха в блатото на посредствеността.

Бесният Конте крещи: Коща, върви в Китай!

Тянджджи иска звездата

Редът във вселената сякаш се подреди, след като грандът от столицата отново се завърна в голямата игра за златното отличие, а Лестър зае обичайната си позиция в дъното на таблицата. Въпреки всичко казано, селекцията на Клаудио Раниери ще се опита да докаже, че все още има шампионско самочувствие. Домакините редуват силни със слаби игри, а днес ще трябва да се оправят с Челси без трите си звезди от Африка (Амартей, Марез, Слимани), които ще вземат участие на КАН 2017.

"Коментарът" на Диего Коща за скандала с Антонио Конте

"Коментарът" на Коща за скандала с Конте

Футболистът извън групата за мача с Лестър

Така огромната отговорност отново пада върху плещите на Джейми Варди, той ще разчита на активната подкрепа от страна на винаги енергичния нигериец- Ахмед Муса.

Челси ще бъде без своя основен голмайстор - Диего Коща, който за пореден път се скара с Антонио Конте. "Сините" нарушиха великолепната си серия от 13 мача без загуба срещу Тотнъм и ще се опитат възможно най-бързо отново да съградят подобен шампионски рейд. Наказан пък е Джон Тери, който получи червен картон в мач от турнира за Купата на Англия срещу Питърбъро.

Клаудио Раниери: Трябва да се размърдаме

Раниери: Трябва да се размърдаме

"Необходимо е да вдигнем нивото си във Висшата лига"

Главен арбитър на срещата е Андре Маринър.

ГЛЕДАЙТЕ ТУК ИНТРИГУВАЩИЯ СБЛЪСЪК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4