Лондонският Челси продължава с убедителното си представяне в Премиър лийг. Селекцията на Анотнио Конте се съвзе по най-добрия начин от загубата срещу Тотнъм, разправяйки се по категоричен начин с шампионите от Лестър. "Сините" спечелиха своята визита с класическото 3:0, а в герои се превърнаха испанските голмайстори Маркос Алонсо (2) и Педро Родригес.

Челси събра актив от 52 точки, който е с два пункта повече, отколкото общия брой на всички спечелени точки (50) през изминалата кампания на столичани. Към днешна дата те са лидер във Висшата лига на дистанция от 7 пункта пред втория Тотнъм.

Лестър - Челси 0:3 (Развой на срещата по минути)

Лондончани не оставиха шанс на "лисиците"

Лестър продължава с ужасяващото си представяне. Джейми Варди и компания са 15-и, бидейки реално застрашени от изпадане.

Сякаш никой на "Кингс Пауър Стейдиъм" не се изненада от силното начало на домакините. Подкрепяни от своята блестяща публика, "лисиците" стигнаха до голова възможност още в откриващите секунди на дербито. Ахмед Муса получи топката по крилото, след което демонстрира отлична техника и съумя да отправи шут от малък ъгъл. На мястото си обаче беше Тибо Куртоа, който майсторски отрази.

Снимка 272994

Отговорът на Челси пък беше повече от красноречив. В 6-ата минута гостите сътвориха отлична атака, която завърши с попадение на Маркос Алонсо. Всичко започна с центрирането на друг испанец - Сезар Аспиликуета. Отбраната на Лестър не съумя да се справи с намиращите се във вратарското поле Педро и Азар. Последният демонстрира отличен поглед и продължи към връхлитащия Алонсо, за който не беше проблем да намери мрежата от няколко метра.

Последваха много скучни минути, през които Лестър стабилизира своята отбрана и не даваше индикации за нови проблеми пред Шмайхел. В предни позиции пък хората на Клаудио Раниери стигнаха едва до няколко по-опасни центрирания в обсега на Тибо Куртоа.

Снимка 272990

Определено тази вечер принадлежеше на Маркос Алонсо, който шокиращо за всички реализира втория си гол в мача малко след почивката. Отбраната на Лестър забрави за Давид Луис при центриране от корнер, което принуди Морган и Хут да действат крайно разсеяно. Така топката стигна до дебнещия на дъгата Алонсо, който шутира без никаква подготовка. За негов кеф коженото кълбо се отклони леко в крака на Уес Морган и така за втори път посети вратата на Шмайхел в тази среща.

Отчаяните домакини от Лестър поискаха дузпа в 55-ата минута, след като Олбрайтън се просна в наказателното поле при леко докосване с Алонсо. Съдията Андре Маринър обаче подмина въпросната ситуация с мълчание.

Снимка 272995

Лявата зона в схемата на Челси днес действаше прекрасно! Жадният за още голове Маркос Алонсо можеше да наниже и исторически хеттрик, ако имаше малко по-точен мерник в 63-ата минута. Вилиян видя непокрития испанец и центрира моментално. Този път обаче волето му премина встрани от "лисичата" врата.

Унижението за шампионите стана пълно в 70-ата минута, когато още един испанец успя да вкара гол за Челси. Педро матира отбраната на Лестър с хитър пас към Вилиян. Шмайхел излезе да пресича, но беше изигран, а коженото кълбо върната към юношата на Барселона, който с глава вкара въпреки опитите да бъде спрян на Уес Морган.

Снимка 272993

В следващия кръг на Челси предстои наглед лесно домакинство на Хъл Сити, който обаче демонстрира израстване под ръководството на новия си мениджър Марко Силва. Лестър пък ще търси точки при визитата си на Саутхямптън.