Отборът на Лестър пропусна отличната възможност да стартира с победа новия сезон във Висшата лига. "Лисиците" поведоха с два гола на Брентфорд, но в крайна сметка мачът завърши при зрелищното реми 2:2.

Домакините повярваха, че трите точки са възможни след оптимистична първа част, последван от добър старт и на второто полувреме.

В 33-ата минута Джеймс Мадисън завъртя топката от корнер, а Тимоти Кастан направи необходимото, за да я прати в мрежата след удар с глава. Веднага след паузата, Киърън Дюсбъри-Хол получи пас от Варди, а последвалият изстрел на халфа порази долния десен ъгъл на Рая.

Снимка 583410

Брентфорд обаче защити реномето си на един от коравите тимове в първенството. В 62-ата Айвън Тони откри головата си сметка, връщайки всички надежди на "червено-белите" за позитивен резултат.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Дасилва се измъкна зад съперниците и стреля прекрасно от границата на наказателното поле във вътрешната страна на лявата греда. Уорд нямаше шанс да достигне до топката и така всичко приключи при 2:2.

Манчестър Юнайтед - Брайтън 1:2 в мач от Висшата лига