Манчестър Юнайтед стартира по разочароващ начин новия сезон в английската Висша лига. Въпреки еуфорията от назначаването на Ерик Тен Хаг, "Олд Трафорд" видя "още от същото", след като "червените дяволи" бяха победени с 1:2 от Брайтън. Домакините сътвориха множество грешки в отбрана, а в герой за "чайките" се превърна германският халф Паскал Грос с двата си гола.

Тотнъм - Саутхамптън 4:1 в мач от Висшата лига

Тотнъм с подобаващ старт на сезона в Премиър лийг

"Шпорите" разбиха Саутхамптън с 4:1

Автогол върна леко надеждите на Юнайтед след почивката, но дори и включването на Кристиано Роналдо не помогна за положителен развой на събитията.

Снимка 583408

Първото полувреме се превърна в истински кошмар за футболистите на Манчестър Юнайтед. Макар и да владееха топката в 62% от времето, "червените дяволи" губеха с 0:2 в резултата. Новата формация в отбраната на домакините беше разсечена в 30-ата минута. Тогава Дани Уелбек получи хитро подаване, а последвалият му успореден пас не намери Адам Лалана, но пък се превърна в гол след докосването на Паскал Грос.

Нюкасъл - Нотингам 2:0 в мач от Висшата лига

Нюкасъл даде заявка за един далеч по-успешен сезон

"Джордитата" посрещнаха Нотингам в Премиър лийг с победа 2:0

Но това не беше всичко от германския полузащитник. В 39-ата минута той се оказа на точното място след спасяване на Де Хеа и от няма и метър смълча тотално трибуните на "Олд Трафорд".

На почивката мениджърът Ерик Тен Хааг изненадващо не предприе мерки, оставяйки Кристиано Роналдо все още на скамейката. Брайтън продължи да демонстрира качествата си в офанзивен план, докато Юнайтед действаше доста хаотично в спите атаки.

Снимка 583405

Все пак Кристиано се появи на терена в 53-ата минута.

Нещата за домакините се подобриха в 69-ата минута. Роберт Санчес не се намеси по най-добрия начин след корнер, Диого Далот също трудно се ориентира, но някак си запрати кълбото към опразнената врата. Стражът на Брайтън направи повторен опит да блокира, но изби точно в краката на колегата си Макалистър, за който остана злощастната участ да си наниже автогол.

Снимка 583407

До последния съдийски сигнал "червените дяволи" внесоха напрежение, но не и чиста голова ситуация пред Санчес. Шанс за изравняване се откри пред новото попълнение Лисандро Мартинес, който обаче така и не успя да прокара топката между купа от "чайки" пред него.

В следващия кръг Юнайтед гостува на Брентфорд, докато Брайтън приема на "Амекс Стейдиъм" Нюкасъл.

Челси - Евертън 1:0 в мач от Висшата лига

Хитър Челси си тръгна с трите точки от "Гудисън Парк"

Лондончани надвиха Евертън с 1:0