Шефилд Юнайтед постигна поредната си победа и излезе временно на пето място в Премиер Лийг с 36 точки. Новакът се наложи като гост над Кристал Палас с 1:0, като единственият гол стана след страхотна грешка на вратаря на домакините.

В 58-ата минута Висенте Гуаита първо хвана топката след центриране от корнер, но след това по комичен начин стъпи с нея зад голлинията, зарадвайки невярващите футболисти на Крис Уайлдър.

Уотфорд загуби у дома от останалия с 10 човека Евертън

"Карамелите" отбелязаха победния гол след убийствена контра в 90-ата минута

За Кристал Палас това беше шести мач без победа и отборът не е далеч от зоната на изпадащите. Съставът на Рой Ходжсън имаше своите шансове, но за пореден път не можа да разгърне потенциала си на "Селхърст Парк".

През първото полувреме домакините, най-вече чрез Заха създадоха няколко добри ситуации, но Дийн Хендерсън и защитата пред него се справиха с тях.

В началото на втората част Заха продължи да тормози защитата на Шефилд, но Хендерсън пак беше на точното място. Шефилд Юнайтед рядко атакуваше, но комичната грешка на Висенте Гуаита им даде шанс да поведат.

Снимка 464700

Попадението даде увереност на "остриетата", които бяха близо до второ попадение, но този път Гуаита се справи.

В 72-ата минута реферът Андрю Мадли първоначално показа червен картон на Джоел Уорд за нарушение срещу откъсващия се Енда Стивънс, но след преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР коригира решението си и вдигна само жълт картон на бранителя на Кристъл Палас.

В края Шефилд беше по-близо до нов гол, докато играчите на Палас загубиха сили и увереност, че могат да вземат нещо от този мач.