Евертън победи Уотфорд с 3;2 като гост. "Карамелите" изоставаха с 2 гола, но успяха да изравнят в края на първото полувреме. Гостите останаха с 10 човека за около 20 минути, но успяха да вкарат победното попадение след убийствена контра в края.

Лестър и Челси направиха зрелищно 2:2

И двата отбора могат да съжаляват за изпуснатата победа

Адам Масина откри за домакините в 10-ата минута. Доминик Калверт=Люин можеше да изравни в 20-ата минута след удар с глава, но защита успя да избие. В 42-ата минута Рикардо Перейра удвои за Уотфорд.

Евертън нанесе своя удар в добавеното време на първото полувреме. Тогава на два пъти колумбиеца Йери Мина отбеляза след корнери. Първият път довкара топката, а вторият вкара от марковите си голове с глава.

В 71-ата минута Фабиан Делф получи втори жълт картон и остави Евертън с 10 човека. Това доведе до натиск на домакините, които търсеха гола на всяка цена.

В 90-ата мина Ричарлисън направи страхотен спринт отляво. Той подаде на излизазия сама Мойс Кийн. Италианецът не можа да уцели добре топката, но тя продължи надясни и Тио Уолкът под малък ъгъл отбеляза за 2:3.