Арсенал очаквано спечели домакинството си на Борнемут, в мача между двата тима от 4-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Емиратс" завърши при резултат 3:0.

Точни в полза на домакините бяха Даниел Уелбек (разписал се на два пъти) и Александър Лаказет.

След лошия август, лондонският тим получи и използва идеалната възможност да се върне на победния път, като прие състав, който е един от трите във Висшата лига, все още без точка до момента.

Арсен Венгер: Не мога да разбера точно какво е криза

Арсен Венгер: Всяка загуба криза ли е?

"Нямам съмнение в Алексис"

Серията от 24 поредни домакински победи срещу отбори от зоната на изпадащите също е добър показател за "артилеристите", които днес бяха незкомпромисни.

Арсен Венгер стана свидетел на желаното от него "сериозно подобрение" след срамното поражение от Ливърпул.

Уелбек откри още в 6-ата минута, а само 22 по-ксъно преднината на домакините бе удвоена, след попадение на Лаказет.

Сценарият се повтори, като 5 минути след почивката отново Уелбек бе точен за 3:0.

Въпреки масирания натиск на столичани, нови попадения в съперниковата врата не бяха реализирани. Отборът трябваше да изиграе последните 10-ина минути с човек по-малко, след като при извършени три промени, Коклен се контузи.

"Черешките" няма как да бъдат доволни от началото си на сезона след вече четирите си поражения, въпреки сериозните инвестиции, които бяха направени през лятото.

При всички положения това бе двубой, който беше задължителен за спечелване от домакините, тъй като в противен случай напрежението около Арсенал щеше да се увеличи неимоверно.