Манчестър Юнайтед се класира по много драматичен начин на полуфиналите за Купата на лигата. "Червените дяволи" победиха Евертън с 2:0 като гост в последните минути на двубоя.

В другите мачове от ¼ финалите, Ман Сити победи Арсенал с 4:1 преди два дни, а Брендфорд се наложи над Нюкасъл.

По-рано днес пък Тотнъм победи Стоук Сити с 3:1. Днешната среща на "Гудисън парк" започна с натиск на Ман Юнайтед.

В 14-ата минута, Бруно Фернандеш се включи добре в наказателното поле и шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли по невероятен начин на шпагат.

Тотнъм си върна самочувствието срещу Стоук Сити

"Шпорите" се наложиха с 3:1

В 25-ата минута "червените дяволи" удариха и греда. Мейсън Грийнууд се озова в добра позиция, достигайки центриране от крилото, но ударът му с глава срещнадясната греда.

В 37-ата минута, Гилфи Сигурдсон изпълни свободен удар по опасен начин, но Дийн Хендерсон плонжира и да спаси.

През втората част, отново Юнайтед бе по-активният тим. В 49-ата минута, Единсон Кавани се освободи в наказателното поле, но насочи удара си точно покрай дясната греда.

Ман Юнайтед стигна до попадение чак в 88-ата минута, когато Единсон Кавани пое подаване и изстреля неспасяем удар без колебание, който влетя в долния ляв ъгъл.

В добавеното време, чак в 96-ата минута, Антъни Марсиал овладя топката в наказателното поле, за да я изстреля покрай безпомощния вратар за крайното 0:2.