Тотнъм се класира на полуфиналите за Купата на лигата. "Шпорите" се наложиха като гост на Стоук с 3:1. Срещата от четвъртфиналната фаза на турнира бе доста интересна и премина под натиска на тима на Жозе Моуриньо.

По този начин лондончани си припомниха вкуса на успеха след три мача във Висшата лига, в които записаха две загуби - от Лестър и Ливърпул и равенство с Кристъл Палас.

В другите срещи от Купата на лигата, Ман Сити победи Арсенал с 4:1 преди два дни, а Брендфорд се наложи над Нюкасъл. По-късно днес, Евертън приема Ман Юнайтед.

В днешната среща, първото чисто голово положение бе за Тотнъм. В 14-ата минута, Хари Кейн нанесе обещаващ удар от движение, но опитът му обаче беше блокиран от брилянтния плонж на Анди Лонерган.

В 22-ата минута уелсецът все пак успя да вкара. Той засече пас на Хари Уинкс и намери пространство в наказателното поле и отблизо стреля мощно и неспасяемо с глава в десния ъгъл за 0:1.

В самия край на полувремето, "шпорите" пропуснаха нов шанс. Деле Али получи шутира към долния десен ъгъл, но Анди Лонерган показа добър рефлекс, за да блокира опита. През втората част, домакините успяха да завържат интрига.

В 53-ата минута, Джордан Томпсън намери пространство в наказателното поле като засече добро центриране и с прецизен удар по трева вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата., правейки резултата 1:1.

В 70-ата минута "шпорите" отново удариха. Бен Дейвис демонстрира фантастична индивидуална игра и нанесе далечен удар, а топката премина покрай вратаря, отбивайки се от гредата за 1:2.

Последният в Англия пожела дълбоката резерва Джеси Лингард

Крилото едва ли ще преуспее в Манчестър Юнайтед

Девет минути преди края на редовното време, всичко в срещата приключи. Хари Кейн получи в наказателното поле и стреля под напречната греда за 1:3.