Уигън поднесе една от големите изненади във Висшата лига този сезон. Латикс, които се борят за оставане в елита със зъби и нокти, надиграха с 2:1 Арсенал и то като гости на „Емиратс".

Така „топчиите" пропуснаха шанса да увеличат преднината си пред преследващите Тотнъм и Нюкасъл и да се утвърдят на ценната трета позиция. Робин ван Перси и ко имат 5 точки аванс пред  преследвачите си, които много лесно могат да станат 2, тъй като Спърс и „свраките" имат и мач по-малко.

Уигън направи страхотно впечатление като може спокойно да се каже, че напълно си заслужи победата. Лошата новина за Арсен Венгер тази вечер бе и контузията на Микаел Артета. Испанецът напусна с травма още преди да са минали и 10 минути.

Уигън успя да си подпечатат победата само за няколко секунди, като двете попадения дойдоха в 7-ата и 8-ата минути.

След колективна грешка на отбраната на лондончани, Франко ди Санто изскочи изневиделица в добра позиция и успя да преодолее Счесни.

Играчите на Венгер още не се бяха отърсили от шока, когато получиха нов гол само 94 секунди по-късно. Този път Ди Санто не успя да засече подаването на Виктор Моузес, Жорди Гомес го стори и удвои аванса на Уигън.

Арсенал все пак се окопити и върна едно попадение чрез Томас Фермелен. Белгиецът се разписа с глава след центриране на Росицки в 21-ата минута.

Малко по-късно и другият централен защитник на Венгер Джуру можеше да се разпише, но профука възможността.

След почивката Арсенал така и не успя да наложи силен натиск, и да създаде достатъчно положения пред Али Ал Хабси., Вместо това Моузес можеше да реши мача в 60-ата минута, но не се възползва от открилата му се възможност. Това обаче не се оказа фатално и Уигън си заминаха щастливи от Лондон.

Арсенал - Уигън 1:2

0:1 Ди Санто (7')
0:2 Жорди Гомес (8')
1:2 Фермелен (21')

Арсенал: Шчесни, Саня, Фермелен, Джору (74 Окслейд-Чембърлейн), Андре Сантош, Сонг, Артета (9 Рамзи), Росицки, Бенаюн (61 Жервиньо), Уолкът, Ван Перси