Луис Енрике дебютира с победа начело на националния отбор на Испания, след като селекцията му се наложи над Англия с 2:1 в първия мач на двата отбора в турнира Лига на нациите.

"Ла Фурия" стигна до успеха след пълен обрат на "Уембли", макар че започна срещата доста неуверено. За англичаните освен загубата, неприятните новини бяха свързани и с Люк Шоу, който дебютира с националната фланелка, но напусна принудително терена заради контузия.

Англия - Испания 1:2, пълен обрат на "Уембли"!

Двата отбора започват участието си в Лига на нациите

Още в първите минути домакините демонстрираха самочувствие, опитвайки многоходови атаки с по едно докосване.

Те дадоха резултат в 11-ата минута!

Чудесна контраатака мина през Люк Шоу, който с перфектен пас намери Маркъс Рашфорд, за да може нападателят с удар пред вратарското поле да вкара за 1:0!

Снимка 377200

Отговорът на испанците обаче бе мигновен!

Дани Карвахал проби добре почти до аутлинията отдясно в наказателното поле и намери с остър пас Саул Нигес, който от движение намери близкия ъгъл на Пикфорд за 1:1!

Последваха бързи атаки и към двете врати, а пълният обрат стана факт след малко повече от половин час игра!

Центриране от фаул отляво на наказателното поле намери Родриго, който до близката греда отклони топката във вратата - 2:1 за Испания!

Снимка 377201

Англичаните имаха страхотен шанс да изравнят много бързо, но удар на Рашфорд с глава от близка дистанция бе спасен по феноменален начин от Давид Де Хеа и така двата отбора се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за домакините.

Люк Шоу получи травма след единоборство с Дани Карвахал, а играта бе спряна за около 5 минути, тъй като се наложи защитникът да бъде изнесен на носилка и с маска за дишане.

Снимка 377207

Тиаго Алкантара можеше да покачи резултата на 3:1, но негов удар от наказателното поле срещна напречната греда.

Като цяло домакините отстъпиха инициативата през втората част, но все пак имаха страхотен шанс за изравняване в 81-ата минута!

Кейн изведе Рашфорд фронтално срещу Де Хеа, но вратарят на испанците отново показа високата си класа и изби топката с крак.

Въпреки опита за щурм в заключителния четвърт час, испанците устискаха аванса си, донасяйки дебютния успех за Луис Енрике в ролята на селекционер на страната.