Манчестър Юнайтед се отдалечи на голямо разстояние от историческа 4-та поредна титла в Англия, след като не можа да победи Блекбърн като гост - 0:0.

"Червените дяволи" и техният водач на нападението Димитър Бербатов показаха тотална импотентност в атака и логично не успяха да вкарат гол на Робинсън. По този начин те изостават на една точка от Челси, а имат и мач повече.

Димитър Бербатов и младият италианец Фредерико Македа започнаха в атака, българинът се отличи с виртуозен голов пас, изпуснат от Валенсия, и няколко пропуска, а Македа не знаеше къде се намира.

Първото полувреме не бе много интересно, като кулминацията бе в самия му край, когато Берба изведе великолепно Валенсия сам срещу Робинсън, но чернокожият футболист стреля в тялото на падналия на тревата бивш национал.

През втората част домакините заиграха по-вдъхновено, но стигнаха до положение едва в 89-ата минута. Юнайтед пък зацикли откъм идеи как да превземе вратата на противника. Бербатов имаше два отлични шанса при отбити топки, но нанесе анемични удари. Веднъж той можеше да нанесе голов удар по диагонала, но отново изстрелът му бе крайно слаб и неточен, а Фъргюсън направи чудновати смени, така характерни за него в последно време.

По този начин тимът от "Олд Трафорд" ще трябв ада разчита на чудо в оставащите 4 кръга, за да измъкне титлата под носа на Челси.

Блекбърн Роувърс: Робинсън - Салгадо, Самба, Джоунс, Живе - Грела, Н'Зонзи, Педерсен, Емертън, Олсон - Калинич.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар - Невил, О'Шей, Фърдинанд, Видич - Нани, Скоулс, Валенсия, Гигс - Македа, Бербатов