По прекрасен начин започна Висшата лига на Англия за отборите на Фулъм и Суонси, които постигнаха разгромни поражения с 5:0 съответно над Куинс Парк Рейнджърс и Норич.

Отлично бе началото и за завърналия се в елита тим на Уест Хям, който надигра с 1:0 състава на Астън Вила. Друг новак - отборът на Рединг пък стартира с равенство 1:1 срещу Стоук Сити.

Първият гол за сезона в Премиършип бе дело на испанеца Мичу, който вкара за Суонси при гостуването на "милионерите" от Куинс Парк Рейнджърс, който направиха сериозна селекция и афишириха големи амбиции.

Мичу, който дойде от Райо Валекано откри в 8-ата минута, а отново той вкара за 0:2 в 53-ата. Това обаче далеч не бе всичко, тъй като малко по-късно Нейтън Дайер наниза още два гола във вратата на отбора Марк Хюз, а в края Скот Синклейър вкара за 0:5, оформяйки разгромата победа за "лебедите".

Със същия резултат стартира и отбора на Фулъм, който прегази Норич. Деймиън Дъф започна головото шоу в 26-ата минута, а Младен Петрич удвои преди почивката. Отново той вкара за 3:0 в началото на втората част, а Александър Кацаниклич вкара четвъртия гол в мача. В края на мача Майкъл Доусън спъна Уго Родайега, а съдията отсъди дузпа, която бе точно изпълнена за 5:0 от Стив Сидуел.

Отборът на Стоук Сити бе само на минута от успеха срещу Рединг, след като бе открил преди почивката срещу новака във Висшата лига, но 89-ата минута Уайтхед наруши правилата в наказателното поле, получи втори жълт и съответно червен картон, а Адам ле Фондре донесе равенство и точка на своя тим.

Един от големите отсъстващи в миналия шампионат на Острова - съставът на Уест Хям се поздрави с победа над Астън Вила, след като Кевин Нолан се разписа в 40-ата минута, а до края гостите така и не успяха да се върнат в мача.

Малко по-късно днес предстои може би най-интригуващия двубой от днешния ден, който противопоставя отборите на Тотнъм и Нюкасъл.