Фулъм направи издънката още в първата седмица без Димитър Бербатов.  Много колебливото представяне на лондончани във Висшата лига бе „увенчано" от шокиращо отпадане в турнира за ФА Къп, в който тимът отстъпи на Шефийлд Юнайтед в четвъртия кръг на надпреварата.

След 0:0 в Шефийлд последва преиграване на „Крейвън Котидж", в което редовното време отново завърши без голове и се стигна до продължения, след които гостите излязоха победители с 1:0.

Шефийлд Юнайтед в момента се намира на 23-то място и се бори за оцеляване в Лига 1, което е третата по сила дивизия в английския футбол, а Фулъм все пак е в Премиър лийг.

Възпитаниците на Рене Мюленстийн обаче не показаха, че заслужават победата и след като не създодаха нищо интересно, логично и втората среща завърши 0:0, тъй като съперникът разчиташе повече на прибрана игра.

И когато изглеждаше, че ще се стигне до дузпи, в 120-ата минута, последна на продължения Шефийлд Юнайтед нанесе своя удар. След центриране от ъглов удар Шон Милър бе най-съобразителен и вкара победния гол.