Фулъм спечели с 2:0 гостуването си на Кардиф Сити и е на крачка от мач на "Уембли". Мачът беше първи плейофен полуфинал за промоция във Висшата английска лига.

През първото полувреме срещата беше равностойна, като идвата отбора имаха шансове за гол.

Веднага след почивката момчетата на Скот Паркър натиснаха. В 49-ата минута Джош Онума получи топката с гръб към вратата, обърна се, премина технично през трима защитници на Кардиф и пусна елегантно топката в близкия ъгъл за 0:1.

След попадението играта се откри още и последваха пропуски и пред двете врати. В 90-ата минута Неескенс Кебано стреля точно от пряк свободен удар отдясно. Топката влезе в ъгъла зад стената. Алекс Смитис реагира бавно на вратата на Кардиф - 0:2.

Реваншът в Лондон е в четвъртък, 30 юли от 21:45 часа. Все още не е ясно дали Скот Паркър ще може да използва голмайстора на Чемпионшип Александър Митрович, който днес не беше на линия. В тези плейофи правилото за гол на чужд терен не важи.

В сряда, 29 юли от 21:45 часа ще играят Брентфорд и Суонси. Футболистите от Уелс взеха първия мач у дома с 1:0.