Фулъм си осигури дерби на Западен Лондон с Брентфорд на "Уембли". Мачът ще е финален плейоф за промоция във Висшата английска лига. Фулъм загуби и у дома от Кардиф с 1:2, но преди три дни спечели първия мач като гост с 2:0.

Гостите от Уелс започнаха много силно и още в осмата минута Къртис Нелсън направи резултата 0:1. Неескенс Кабано, който вкара второто попадение в Кардиф беше най-находчив в следващата минута и засече топката пред вратата на гостите за 1:1.

Постепенно лондончани взеха инициативата и до края на първото полувреме успяха да убият играта.

Кардиф излезе отново напред чрез Лий Томлин, който се възползва от грешка на вратаря на Фулъм и вкара отблизо. Суматохата пред вратата на Фулъм се получи след характения дълъг тъч, който отборът от Уелс често практикува.

Снимка 490326

Тимът на Кардиф продължи да търси трети гол, който щеше да осигури продължение. Фулъм също имаше своите шансове, като гредата веднъж предотврати второ изравняване.

Така Фулъм ще играе с Брентфорд във вторник, 4 август на "Уембли" и победителят ще играе във Висшата лига.

Фулъм спечели гостуването си на Кардиф и е на крачка от "Уембли"