Манчестър Сити отново е лидер в английското футболно първенство. "Гражданите" изпревариха с точка конкурентите си от Арсенал, след като взеха трудната си визита на Фулъм с 2:1. Селекцията на Пеп Гуардиола има и мач пасив, с което може да увеличи до четири пункта преднината си спрямо "топчиите" на Микел Артета.

Сити започна вихрено неделното си гостуване на "Крейвън Котидж" и стигна до дузпа още във втората минута. Грийлиш центрира към далечната греда за Марез, който върна за намиращия се в наказателното поле Алварес. Аржентинецът беше фаулиран от Тим Рийм, а Ерлинг Халанд хладнокръвно реализира дузпата. Това беше негов 34-ти гол от началото на кампанията и е абсолютен рекорд за периода, откогато в Премиър лийг има 20 отбора. По този начин той се изравни с Анди Коул и Алън Шиърър, който също са отбелязвали по толкова, но в ерата, когато 22 отбора си оспорваха титлата.

Ерлинг Халанд изравни рекорда на Анди Коул и Алън Шиърър във Висшата лига

Норвежецът вече има 34 гола

След кратката статистическа вметка, лек стрес застигна Сити в 15-ата минута. Тогава отбраната на "гражданите" проспа центриране за Уилсън, който много мъдро свали за Винисиус, а от удобната позиция той не прости на Едерсон за 1:1.

Настоящите шампиони се нуждаеха от нещо магическо и го постигнаха в 36-ата минута, за да излязат отново напред. Хулиан Алварес демонстрира упоритост измежду няколко футболиста на Фулъм, след което отправи премерен изстрел от над 20 метра, който намери горния десен ъгъл на Бернд Лено.

Брайтън попиля Улвърхемптън с 6:0, Нотингам се срина срещу Брентфорд в края на мача

Вижте подробности

След паузата Ерлинг Халанд на няколко пъти беше близо да успокои събитията с ново попадение, но срещу себе си имаше стабилния днес страж на домакините. Същото не може да кажем за Едерсон, който на няколко пъти блесна с непремерени реакции и само луд късмет го спаси от това да се превърне в антигерой за своите.

Домакините, водени от Марко Силва, няма да запомнят с добро този мач и заради двете тежки контузии, които последователно получиха Тим Рийм и Андреас Перейра.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 1:0 в мач от Висшата лига