Манчестър Юнайтед постигна решителен успех в борбата си за финиширане в Топ 4 на английската Висша лига. "Червените дяволи" укротиха устрема на спринтиращия към зона "Шампионска лига" Астън Вила. Селекцията на Ерик Тен Хаг се наложи с минималното 1:0, което обаче откъсна тима на цели 9 точки от бирмингамци и друг от преследвачите Тотнъм. Ситуацията е още по-добра за манчестърци, тъй като са с мач по-малко, а по-късно тази вечер Спърс играят с друг от замесените в битката за 3/4 място - Ливърпул.

Единственото попадение този следобед беше отбелязано от Бруно Фернандеш в 38-ата минута. Португалецът реализира своя гол №100 в професионалния футбол, след като се оказа най-бързо при зле отбита топка от Еми Мартинес. Аржентинецът можеше да се справи далеч по-добре при слаб удар по тревата на Рашфорд, но пък така нямаше да се стигне и до головата добавка на Бруно.

Малко преди това Каземиро можеше да даде аванс, но изстрелът на бразилския халф срещна напречната греда. Бразилецът не спря да търси гола и след почивката, но в 73-ата минута мерникът му отново не беше достатъчно точен.

Малко преди края Астън Вила можеше да открадне точка от "Олд Трафорд", но след меле, изстрел на Дъглас Луис беше изчистен от самата голлиния.

В следващия кръг Манчестър Юнайтед гостува на непредсказуемия Брайтън, докато Астън Вила гостува на Уулвърхемптън.

Брайтън попиля Улвърхемптън с 6:0, Нотингам се срина срещу Брентфорд в края на мача