Брайтън унищожи Уулвърхямптън с 6:0 в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига, като по два гола за успеха на чайките вкараха Дениз Ундав, Паскал Грос и Дани Уелбек. С този успех набралият скорост отбор от южния бряг вече има 52 точки и е само на 2 от 6-ия Астън Вила. Гостите от Уулвърхямптън са на 13-о място с 37 точки.

Четири гола видяха зрителите само през лудото първо полувреме, като Дениз Ундав откри резултата 6-ата минута, след като Уелбек му подаде с пета. Ударът с левия крак на Ундав не остави шансове на вратаря Жозе Са. Грос дублира преднината на домакините седем минути по-късно, след като центрирането на Хулио Енкисо беше посрещнато от движение и се спря под гредата. В 26-ата минута стана 3:0, като отново двамата бяха замесени - пас на Енкисо на волето на Грос и без шансове за вратаря Жозе Са.

Кристъл Палас - Уест Хем 4:3 в мач от Висшата лига

Кристъл Палас удари Уест Хем в зрелище със седем гола

Вижте подробности

В 39-ата минута дойде ред и на Дани Уелбек да вкара - той се разписа с глава за 4:0. Первис Еступинян центрира, топката отиде на задна греда, където Уелбек надскочи Максимилиан Килман и я прати в мрежата.

Три минути след началото на второто полувреме Уелбек покачи на 5:0, а в 66-ата минута стана 6:0. Вратарят Жозе Са даде лоша топка на Матеуш Нунеш, който беше пресиран от Ундав. Германецът излезе сам срещу вратаря, копна топката над него и оформи най-тежката загуба на вълците през сезона.

В другата среща Брентфорд се справи с 2:1 със застрашения от изпадане Нотингам. Домакините показаха характер и взеха успеха в последните 9 минути, в това число и дълбоко в добавеното време. Форест излязоха напред в 45-ата минута чрез Данило, но Айвън Тони в 82-ата минута изравни. В 4-ата минута на добавеното време Джошуа Дасилва, който се появи като смяна на Мортен Дамсгорд, засече пас от Франк Ониека и уби мечтите на гостите за точка.