Арсенал победи Фулъм с 3:0 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Головете за победителите отбелязаха Габриел Магалаеш, Габриел Мартинели и Мартин Йодегор."Артилеристите" вкараха и трите си гола през първото полувреме, като Леандро Тросар асистира и за трите попадения. След почивката домакините се подобриха, но не успяха да стигнат до гол, а Габриел Жезус се завърна на терена след дълго възстановяване от операция.

Снимка 609991

В състава на Арсенал голямата новина бе присъствието на Габриел Жезус на пейката. Бразилецът се възстановяваше след операция и пропусна всички мачове след световното първенство. Леандро Тросар и Мартин Йодегор бяха възстановени и започнаха. Бен Уайт и Гранит Джака се завърнаха на местата на Томиясу и Виейра. За Фулъм голямата липса бе на Уилиан, който бе аут заради мускулен проблем. Жоао Палиня все още бе наказан.

Микел Артета: Отидете на църква, ако не ви харесва как се радваме след гол

Искате страст и емоция, споделя той

Габриел Магалаеш откри резултата в 21-ата минута, Мартинели покачи на 0:2, а Одегаард също се разписа преди почивката.

В друг мач от 27-ия кръг Уест Хям завърши наравно у дома с Астън Вила - 1:1. За домакините се разписа Саид Бенрама, а за гостите - Оли Уоткинс.

Уест Хям е 17-ти в класирането на английското първенство с 24 точки. Астън Вила е на 11-о място (35).