Евертън се класира на 1/16 финалите на ФА Къп. След продължение, "карамелите" победиха Родъръм с 2:1 на "Гудисън Парк".

В редовното време, мачът завърши 1:1.

Тимът от Ливърпул откри резултата в 8-ата минута, когато Дженк Тосун пое подаване и стигна до наказателното поле и прониза празната мрежа, правейки резултата 1:0.

Аматьорският Чорли изхвърли Дарби Каунти от ФА Къп

Уейн Рууни и повечето негови футболисти са в самоизлоцаия

В 56-ата минута, тимът от Чемпиъншип изравни. Матю Олосунде връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл за 1:1.

Четири минути преди края на редовното време, Хамес Родригес вкара, но попадението бе отменено от ВАР заради засада.

В добвеното време, в 93-ата минута, Абдулай Дукур пое подаване и изстреля неспасяем удар без колебание, който влетя в долния ляв ъгъл за 2:1.