Отборът на Евертън сложи край на победната серия на английския шампион Лестър. "Карамелите" спечелиха с 4:2 в мач, който бе белязан от два обрата и куп красиви попадения. Над всички отново бе белгийската звезда на домакините Ромелу Лукаку, който се отчете с два гола.

Битката на "Гудисън Парк" започна по един луд начин. До 10-ата минута бяха реализирани три попадения и осъществен един обрат. Тон за головата фиеста даде младата звезда на домакините Том Дейвис, отбелязал още преди да беше изминала минута.

Снимка 287741

Последва обаче красноречив отговор от страна на английския шампион. В разстояние на 6 минути Олбрайтън и Ислам Слимани докараха нещата до 1:2.

Случващото се обаче не притесни Евертън и "карамелите" също демонстрираха, че могат да се справят в подобна напечена ситуация. В 23-ата минута Рос Баркли осъществи перфектно центриране към вклинилия се между двамата централни защитници на Лестър - Лукаку. Доброто му позициониране даде резултат и с глава таранът не остави никакъв шанс на Шмайхел.

Няма по-тъмно място от "Стадиона на светлината"! Манчестър Юнайтед засили 10 от Съндърланд към Чемпиъншипа

"Червените дяволи" победиха с 3:0 и са все по-близо до Топ 4

До почивката мърсисайдци си върнаха изцяло преднината, след като Фил Джагиелка се включи отлично при един корнер и с глава заби топката неспасяемо в мрежата на "лисиците".

През второто полувреме Евертън подпечата своя успех, когато Ромелу Лукаку реализира второто си попадение в срещата. Успехът изравни селекцията на Роналд Куман с Арсенал на шестата позиция. "Топчиите" обаче са с по-добри показатели и три мача по-малко. Лестър пък сложи край на победната си серия и остава на 11-то място с 36 пункта.

Снимка 287743

ЕВЕРТЪН - ЛЕСТЪР 4:2

1:0 Дейвис (1"), 1:1 Слимани (4"), 1:2 Олбрайтън (10"), 2:2 Лукаку (23"), 3:2 Ягиелка (41"), 4:2 Лукаку (57")

СТАДИОН: "Гудисън Парк"

СЪДИЯ: Роби Мадли

ЕВЕРТЪН: Роблес, Джагиелка, Бейнс, Пенингтън, Холгейт, Шнайдерлин, Гай, Баркли, Дейвис, Миралас, Лукаку (резерви: Стекеленбург, Бари, Валенсия, Калвърт-Люин, Лукман, Кени, Уилямс)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Хут, Беналуан, Чиуел, Кинг, Олбрайтън, Дринкуотър, Амартей, Грей, Слимани, Варди (резерви: Зилер, Муса, Капустка, Симпсън, Уйоа, Марез, Василевски)