Манчестър Юнайтед победи Съндърланд с 3:0 в мач от 32-я кръг на английската Висша лига. Точни за гостите бяха Златан Ибрахимович, Хенрих Мхитарян и Маркъс Рашфорд.

Снимка 287724

Юнайтед излиза без Де Хеа срещу Съндърланд, Люк Шоу се завръща като титуляр

Мачът е днес от 15:30 часа

Шансовете на "черните котки" в този двубой бяха попарени още през първата част на сблъсъка, когато Себастиян Ларсън получи директен червен картон и остави своя отбор с човек по-малко за цели 45 минути. Тази загуба остави възпитаниците на Дейвид Мойс на последното място във временното класиране в Премиър лийг с актив от едва 20 точки. "Червените дяволи" от своя страна преминаха на 5-ото място, само на 4 пункта разлика от Топ 4, където се намира градския съперник - Сити.

Снимка 287722

През първите 10 минути на мача Съндърланд едва се докосваше до топката... Срещата започна с ранен натиск на Юнайтед, като още в 3-ата минута Люк Шоу се освободи по левия фланг и подаде към Лингард, който успя да стреля от ъгъла на наказателното поле, но ударът му не срещна очертанията на вратата.

В 13-ата минута дойде първият шанс за "черните котки", след като Аничебе успя да спечели корнер за своя отбор. Изпълнението на ъгловия удар на Ларсън обаче бе разочароващо и той не успя да достави топката на добре позиционирания Джоунс.

Снимка 287721

До 30-ата минута случващото се на терена не бе това, което мениджърът на Съндърланд би искал да вижда от своя отбор, тъй като атаките на "червените дяволи" не спираха. Джеси Лингард на няколко пъти отново пробва късмета си, но до негов гол така и не се стигна. Разликата в резултата обаче, бе направена от класния нападател на Юнайтед - Златан Ибрахимович. След пас на Ерера, шведът успя да се измъкне от защитниците на "черните котки" и с директен елегантен удар покоси вратата, пазена от Пикфорд.

Няколко минутки по-късно, Шоу и Фелайни опитаха да удвоят преднината за своя отбор, но контактът на Маруан с топката не бе достатъчно добър, за да затрудни стража на Съндърланд.

Малко преди последния съдийски сигнал за първата част, Ларсън получи директен червен картон, след като влезе опасно в краката на Ерера, което още повече затрудни случващото се на терена за Съндърланд.

Снимка 287723

Второто полувреме започна с гол от съблекалнята на сметката на Юнайтед. Точен за гостите бе Хенрих Мхитарян, който изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Една от най-ключовите намеси на Пикфорд за втората част дойде в 58-ата минута, когато Ибра опита удар от десния ъгъл на наказателното поле. Вратарят спаси с левия си крак и предотврати сигурен 3-ти гол за Манчестър Юнайтед.

Завърналият се като титуляр Люк Шоу бе заменен в 61-ата минута от Дейли Блинд, тъй като получи контузия.

До края на второто полувреме, Дефоу бе играчът на Съндърланд, който седеше най-добре на терена. Двадесет минути оставаха на "черните котки" поне за почетно попадение, когато нападателят опита удар от границата на пеналта, но топката мина много над вратата, пазена от Ромеро.

Двубоят завърши, както и започна - с натиск на Манчестър Юнайтед. До последно "червените дяволи" се бориха за 3-то попадение и заслужено в 89-ата минута появилият се като резерва млад талант - Маркъс Рашфорд прекрати головата си суша в първенството и отбеляза гол, с който оформи крайното 3:0.

СЪСТАВИ:

Съндърланд: Пикфорд, Били Джоунс, Ламине Коне, Овиедо, Денайър, Кетърмол, Ларсон, Родуел, Ндонг, Аничебе, Дефоу

Мениджър: Дейвид Мойс

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Рохо, Шоу, Бейли, Фелайни, Мхитарян, Ерера, Погба, Лингард, Ибрахимович

Мениджър: Жозе Моуриньо

СТАДИОН: "Стейдиъм ъф лайт"

Дейвид Мойс пи една студена вода при завръщането си на "Олд Трафорд", "дяволите" писаха тройка на бившия си мениджър (ВИДЕО)