Един от претендентите за титлата в Англия - Ливърпул, записа втора победа от началото на сезона. Избраниците на Рафаел Бенитес се наложиха трудно с 3:2 като гост на Болтън. Победното попадение за "червените" бе дело на Джерард в самия край на двубоя. Болтън пък игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко на терена, след като червен катон получи Шон Дейвис.

Домакините откриха резултата в 33-ата минута чрез Кевин Дейвис. Нападателят бе оставен абсолютно сам в малкото наказателно поле на гостите и с удар от 2-3 метра нямаше как да сгреши - 1:0. Отговорът на Ливърпул не закъсня и малко преди края на полувремето Глен Джонсън изравни. Десният краен бранител на "червените" се разписа със силен удар от границата на наказателното поле.

Второто полувреме започна със светкавичен гол за Болтън. Кевин Дейвис пусна добър пас към Тамир Коен, който с мощен удар с левия крак за втори път матира Рейна - 2:1. В 54-ата минута главният съдия Уайли показа втори жълт картон на Шон Дейвис след спорен фаул срещу Кайт. Само 120 секунди по-късно, вече с човек повече на терена, мърсисайдци отново изравниха резултата. Фернандо Торес бе изведен на стрелкова позиция и не сгреши - 2:2.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес наложиха териториален натиск и прибраха домакините в собствената им половина, в опит да стигнат до победен гол. Това се случи 7 минути преди края на двубоя, а в герой за Ливърпул за пореден път се превърна Стивън Джерард. Капитанът на "червените" заби победния гол в типичния си стил - със силен удар от около 15 метра.

Благодарение на успеха Ливърпул записа втора победа в шампионата и вече има 6 точки на сметката си. В следващия кръг мърсисайдци приемат новака Бърнли.

БОЛТЪН - ЛИВЪРПУЛ 2:3
1:0 Дейвис (33')
1:1 Джонсън (41')
2:1 Коен (47')
2:2 Торес (56')
2:3 Джерард (83')