Борнемут спечели точка от двубоя си с Челси от 28-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Виталити" приключи при резултат 2:2.

Столичани поведоха в резултата, но допуснаха обрат, като само в рамките на три минути инкасираха три попадения във вратата си. Все пак в края на мача Маркос Алонсо съхрани част от достойнството на "сините", разписвайки се за 2:2.

Гостите от Лондон бяха фаворити в този мач, макар че тимът определено не е в най-добрата си форма след тежката загуба у дома с 0:3 от Байерн в 1/8-финалите на Шампионската лига.

Байерн надигра тотално Челси през второто полувреме

Байерн разби Челси в Лондон и вече мисли за 1/4-финала в Шампионска лига

Серж Гнабри и Роберт Левандовски показаха убийствен синхрон

За днешната среща Франк Лампард не можеше да разчита на контузените Канте, Пулишич и Ван Гинкел.

Домакините пък бяха без Брукс, Даниелс, Мефъм, Кели и Гронефелд, които са с травми.

Маркос Алонсо откри резултата след 33 минути игра, реализирайки във втори пореден двубой за тима си. Той направи това с известна доза късмет, като добавката му след удар на Жиру бе успешна. Френският таран стреля в рамката зад вратаря на съперника, а Алонсо вкара от близка дистанция за 1:0.

Голяма чистка в Челси през лятото

Лампард планира да се раздели с 8 играчи

Домакините на три пъти можеха да стигнат до попадение през първата част, но Билинг бе сериозен длъжник за тима си, пропилявайки положенията за "черешките" с лека ръка.

Домакините шокираха съперника си в рамките на само 3 игрови минути. Първо в 54-ата Джеферсон Лерма изравни резултата, а само една атака по-късно преднината вече бе в полза на Борнемут, след като Джошуа Кинг успя да вкара топката за втори път в мрежата на Кабайеро и да хвърли феновете на тима си в екстаз.

Проблемите в Челси костват титулярната позиция на Кепа в националния отбор?

Наставникът на Испания Луис Енрике ще трябва да избира между Кепа и Давид де Хеа

Пет минути преди последния сигнал Маркос Алонсо се превърна в големия герой за Челси, разписвайки се отново за оказалото се и крайно 2:2.

Лондончани са само с четири точки пред Манчестър Юнайтед и трябваше да победят днес, ако искаха да задържат четвъртото си място в класирането за по-продължителен период от време.

Изненадващото е, че в последните шест преки двубоя между двете единайсеторки Борнемут има по-добри показатели от Челси, тъй като е постигнал три победи над "сините" и е допуснал две загуби.

Челси иска да привлече защитник на РБ (Лайпциг)