Байерн надигра тотално Челси и спечели първия осминафинален мач за Шампионската лига с 3:0.

Това е втора убедителна победа за баварския гранд в Лондон в настоящото издание на турнира. Серж Гнабри вкара два гола, като си взаимодействаше прекрасно с Левандовски. Полякът вкара третото попадение, получавайки топката пред вратата след отличен пробив на Алфонсо Дейвис. В края на мача Маркос Алонсо от Челси получи глупав червен картон за удар без топка на Левандовски.

Челси - Байерн, на живо

Челси - Байерн 0:3, шоу на Гнабри и Левандовски

Баварският колос е фаворит в днешния сблъсък

Мачът започна с високо темпо. Домакините се опитаваха да се надиграват с фаворизирания си съперник, но много добре се затваряха отзад. Постепенно играчите на Байерн овладяха инициативата и достигнаха до няколко не лоши възможности за гол.

Кабайеро на три пъти предотврати почти сигурни голове във вратата си, след като Левандовски беше извеждан сам срещу него. Томас Мюлер нанесе един опасен удар, но топката за малко не навести мрежата. Негов удар със задната част на главата срещна гредата на вратата на Челси.

Снимка 468674

От другата страна Челси играеше на контри и търсеше грешки на Нойер. Веднъж вратарят на Байерн подари топката, но до точен удар не се стигна. Маркос Алонсо стреля от хубава позиция в края на полувремето, но Нойер спаси с вещина.

Снимка 468679

Това, което не се случи през първото полувреме, стана факт през второто. Челси опита нещо в първите минути, но смъртоносният дует Роберт Левандовски - Серж Гнабри изработи два гола за три минути и предреши сблъсъка.

В 51-ата минута Гнабри овладя на гърди и подаде на Левандовскипо лявото крило. Полякът върна топката към съотборника си, който вкара за 0:1 от границата на наказателното поле.

В 54-ата минута при бърза контра Левндовски изведе Гнабри отляво, който напредна и с диагонален премерен удар увеличи резултата на 0:2.

Снимка 468701

Баварците продължиха да доминират и търсеха още голове. Играчите на Челси също опитаха да не са капо, но така и не можаха да стигнат до него.

В 75-та минута отлично играещият Алфонсо Дейвис направи страхотен пробив отляво и поднесе топката на тепсия на Левандовски пред голлинията. Полякът вкара своя гол в мача за 0:3

Снимка 468700

Маркос Алонсо от Челси си изпроси глупав червен картон за удар без топка на Левандовски. В епохата на ВАР такива простотии не могат да бъдат незабелязани и Клеман Турпен отиде до екрана и видя ясно ситуацията. Французинът спести на домакините благосклонно дузпа за игра с ръка на Кристенсен. Дори нямаше и сигнал от ВАР за нещо прекалено очевидно.

Но, така и така, всичко е решено. И Байерн е на четвъртфинал в Шампионската лига.