Манчестър Юнайтед допусна грешна стъпка срещу Уест Хям. „Червените дяволи" направиха като гост 2:2 с „чуковете" в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Алекс Фъргюсън на два пъти изоставаха в резултата, но с голове на Валенсия и Ван Перси стигнаха до точката.

Срещата започна по-добре за домакините. В 17-ата минута те дори успяха да поведат в резултата. Това стана след като Анди Керъл центрира към Рикардо Ваз Те, който  с глава матира Де Хеа за 1:0.

В 31-ата минута „червените дяволи" успяха да изравнят. Кагава асистира към Антонио Валенсия, който с премерен удар направи 1:1.

До края на полувремето двата тима стояха еднакво добре на терена и редяха опасни атаки, но така и не падна нов гол.

Това стана през втората част. Демел подаде към Мохамед Диаме, който вкара за 2:1. „Червените дяволи" натиснаха осезаемо и това даде резултата в 77-ата минута, когато Ван Перси върна равенството.

След този мач, Манчестър Юнайтед продължава да е лидер в класирането с 81 точки. „Чуковете" пък са 11-ти с 39 пункта.

Уест Хям - Манчестър Юнайтед 2:2

1:0 Ваз Те (17)
1:1 Валенсия (31)
2:1 Диаме (55)
2:2 Ван Перси (77)

Уест Хям: Яскелайнен, Рийд, О'Брайън, Колинс, Демел, Нолън (82 - Матю Тейлър), Джарвис, Диаме (83 - Джак Колисън), О'Нийл (68 - Марк Нобъл), Вас Те, Керъл

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Евра, Видич, Фърдинанд, Рафаел, Джоунс, Карик, Кагава (78- Ернандес), Валенсия, Руни (71 - Гигс), Ван Перси