Манчестър Сити спечели финалния сблъсък за Купата на Лигата срещу Челси. Битката на "Уембли" завърши при резултат 4:3 за "гражданите", след изпълнения на дузпи.

В редовното време, а и след това - в двете продължения от по 15 минути, голове не бяха реализирани. Наложи се рулетката на дузпите да определи крайния победител.

От бялата точка по-точни бяха "небесносините", които в крайна сметка триумфираха с трофея.

Снимка 408667

Източник: Twitter

След поредното разочарование за мениджъра на Челси Маурицио Сари, няма да бъде изненадващо, ако той все пак бъде освободен от клуба.

"Гражданите" бяха и действащи носители на отличието, след като през миналата година постигнаха победа с 3:0 на финала срещу Арсенал. В исторически план манчестърци имат вече 6 отличия от надпреварата във витрината си.

Това бе първи финал в този турнир за двата тима един срещу друг. "Сините" имаха да си връщат на своя противник за загубата от преди няколко дни, когато отборът катастрофира на "Етихад" и загуби с 0:6. Те обаче не успяха да се реваншират пред феновете си.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Челси - Манчестър Сити 0:0

Финал за Купата на Лигата в Англия!

Първото полувреме стартира с мощен натиск на "гражданите". Футболистите на тима се настаниха трайно в половината на съперника, като не даваха и миг спокойствие на бранителите на съперника.

Лондончани едва удържаха пробивите на Де Бройне и Стърлинг, като видимо изпитваха сериозни затруднения с опазването на две от движещите сили в редиците на опонента си.

В дадени епизоди от срещата защитниците на Челси до такава степен не разполагаха с опции за продължаване на играта, че бяха принудени да връщат топката назад, чак до вратаря си, който също беше атакуван от състезателите в небесносини спортни екипи.

Снимка 408652

Пропуски за Манчестър Сити записаха Серхио Агуеро и Давид Силва, като испанецът бе изведен сам срещу стража на Челси, но допусна топката да му се изплъзне и да премине в обятията на вратаря.

Давид Луис бе сред най-напрегнатите футболисти на игрището, като не спря да репликира главния съдия и поставяше често решенията на страничните съдии под въпрос. Това му донесе по-скоро заслужен жълт картон, който Джонатан Мос му връчи с известна доза задоволство, изписано по лицето му.

В заключителните минути от първото полувреме Челси се "събуди", като безличният до този момент Еден Азар се нагърби с отговорността да организира действията на тима си в предни позиции. Този подход подейства, като лондончани дори стигнаха до първата си по-опасна ситуация за първите 45 минути.

Снимка 408651

В нея въвлечен бе именно Азар, който финтира цели трима бранители на съперника и понечи да стреля, но в последния възможен момент Отаменди протегна крака си и изби топката напред.

Самият футболист на Сити можеше да открие изненадващо резултата в края на полувремето, но включването му в атака бе спряно вещо от стража на Челси, който успя да запази вратата си суха до почивката.

През второто полувреме атаките за Сити далеч не бяха толкова многобройни. За сметка на това Челси показа зъби и на няколко пъти дори бе близо до откриване на резултата.

Най-чистото положение за лондончани дойде в средата на втората част.

Снимка 408649

Тогава Азар нахлу на скорост в половината на съперника, а след това и в наказателното поле. Той върна по изключителен начин кълбото към Канте, който обаче не успя да го насочи подобаващо и то излезе в аут.

Във финалните мигове от двубоя Сити отново тръгна в атака, но акциите на състава се оказваха неуспешни.

Снимка 408650

До края на редовните 90 минути, а след това и в рамките на даденото продължение на мача, попадения не бяха реализирани. Това наложи изиграването на две продължения по 15 минути. В тях големият длъжник за "гражданите" бе Серхио Агуеро, който на два пъти не успя да преодолее стража на Челси.

Той пък попадна под светлината на прожекторите, като отказа да бъде заменен от Кабайеро в самия край на срещата. Вратарят първоначално показа, че има здравословен проблем, Сари подготви смяната, но след това младокът отказа да напусне терена.

При дузпите той спаси един от ударите, но това не беше достатъчно. С победен гол на Стърлинг от бялата точка, Сити се добра до успеха и така спечели трофея за втори пореден път!