Турнир: Англия Купа на Лигата Стадион: Зрители:
120′

Край на мача!

Победа за Манчестър Сити с 4:3 след изпълнения на дузпи!

Челси загуби финала за Купата на лигата от Манчестър Сити с 3:4 след изпълнения на дузпи

Драма с дузпи, победа за Сити и един непокорен вратар: Битката за Купата на Лигата оправда очакванията!

Победен гол на Стърлинг от бялата точка!

120′

ГОЛ!

3:4!

Попадение на Стърлинг.

120′

ГОЛ!

3:3!

Попадение на Азар.

120′

ГОЛ!

2:3!

Попадение на Силва.

120′

Пропуск!

2:2!

Неточен изстрел на Луис.

120′

Пропуск!

2:2!

Пропуск на Сане.

120′

ГОЛ!

2:2!

Попадение на Емерсон.

120′

ГОЛ!

1:2!

Попадение на Агуеро.

120′

ГОЛ!

1:1!

Попадение на Аспиликуета.

120′

ГОЛ!

0:1!

Попадение на Гюндоган.

120′

Пропуск!

0:0!

Неточно изпълнение на Жоржиньо.

120′

Начало на изпълненията от бялата точка.

120′

Край и на второто продължение.

Следват изпълненията от бялата точка!

119′

Арисабалага трябваше да бъде заменен от Кабайеро.

Вратарят обаче не желае да напусне терена.

Сари решава да остави стража на вратата.

117′

Агуеро отново е длъжник на тима си!

Нападателят не успява да вкара топката във вратата при втория чудесен случай, в който можеше да стори това.

Този път той бе изведен от Сане сам срещу стража на Челси.

109′

ПРОПУСК!

Агуеро не успя да се разпише от два метра разстояние!

Намери нападателят на Сити тялото на вратаря на лондончани.

105′

Старт на второто продължение от 15 минути.

105′

Край на първото продължение.

100′

Опит на Жоржиньо да прехвърли технично вратаря на съперника.

Неуспешен.

Топката се връща в притежание на Сити.

95′

Игуаин сменя Вилиан.

91′

Фернандиньо е принудително заменен от Данило.

90′

Начало на първото продължение.

90+5′

Последен съдийски сигнал.

Следват продълженията.

90+3′

Засада на Азар.

90+2′

Вилиан стреля точно от статично положение!

Вратарят на Сити спасява.

Топката е избита в ъглов удар.

90+1′

Жълт картон за Отаменди.

89′

Лофтъс-Чийк сменя Баркли.

88′

Жълт картон за Жоржиньо.

85′

Де Бройне е заменен от Сане.

81′

Хъдсън-Одой заменя Педро.

80′

Гюндоган заменя Силва.

78′

Засада на Агуеро.

72′

Жълт картон за Рюдигер.

71′

Вилиан се отчете с чудесен пас към Баркли.

Оставен непокрит обаче, футболистът на Челси не успява да насочи топката по добър начин.

Тя излиза в аут.

68′

Най-сериозният пропуск за лондончани!

Топката бе върната на скорост към Канте, който нахлу в полето на Сити и стреля!

Кълбото премина на сантиметри от целта.

Страхотен пас на Азар!

66′

Центриранията на Стърлинг в наказателното поле на Арисабалага продължават.

Въпреки че футболистите на Сити вече нееднократно имаха възможност да се убедят, че този подход трудно би дал някакъв сериозен резултат.

Снимка 408652

Източник: Twitter

60′

Давид Луис стреля силно от статично положение.

Без успех.

Топката преминава встрани от целта.

59′

Жълт картон за Фернандиньо.

55′

По една бърза акция в двете половини от терена.

Първо Азар пропусна добра възможност за Челси, а след това и пробив на Стърлинг завърши без да бъде отправен опасен изстрел по посока вратата на съперника.

48′

Фернандиньо се опитва да засече топката директно от въздуха, при поредното центриране пред пеналта на Челси.

Далеч от истината беше изпълнението му обаче...

46′

Лапорт е заменен от Компани.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме стартира с мощен натиск на "гражданите". Футболистите на тима се настаниха трайно в половината на съперника, като не даваха и миг спокойствие на бранителите на съперника.

Лондончани едва удържаха пробивите на Де Бройне и Стърлинг, като видимо изпитваха сериозни затруднения с опазването на две от движещите сили в редиците на опонента си.

В дадени епизоди от срещата защитниците на Челси до такава степен не разполагаха с опции за продължаване на играта, че бяха принудени да връщат топката назад, чак до вратаря си, който също беше атакуван от състезателите в небесносини спортни екипи.

Пропуски за Манчестър Сити записаха Серхио Агуеро и Давид Силва, като испанецът бе изведен сам срещу стража на Челси, но допусна топката да му се изплъзне и да премине в обятията на вратаря.

Давид Луис бе сред най-напрегнатите футболисти на игрището, като не спря да репликира главния съдия и поставяше често решенията на страничните съдии под въпрос. Това му донесе по-скоро заслужен жълт картон, който Джонатан Мос му връчи с известна доза задоволство, изписано по лицето му.

В заключителните минути от първото полувреме Челси се "събуди", като безличният до този момент Еден Азар се нагърби с отговорността да организира действията на тима си в предни позиции. Този подход подейства, като лондончани дори стигнаха до първата си по-опасна ситуация за първите 45 минути.

В нея въвлечен бе именно Азар, който финтира цели трима бранители на съперника и понечи да стреля, но в последния възможен момент Отаменди протегна крака си и изби топката напред.

Самият футболист на Сити можеше да открие изненадващо резултата в края на полувремето, но включването му в атака бе спряно вещо от стража на Челси, който успя да запази вратата си суха до почивката.

45′

Почивка.

44′

Страхотно включване на Азар в атаката на Челси.

Размина той цели трима бранители пред себе си.

Изстрелът му обаче среща тялото на съперников футболист.

43′

Центриране и на Зинченко.

Отаменди се е включил в атака и се опитва да отиграе топката.

Праща я обаче в ръцете на вратаря.

42′

Центриране на Давид Силва в пеналта на Челси.

Бернардо Силва се пребори там, задържайки кълбото в очертанията на терена.

Никой не успява обаче да го засече в мрежата.

35′

Челси започва доста по-смело да поглежда към полето на Сити.

Усетиха лондончани слабост в представянето на "гражданите" и ще използват момента, за да ги изненадат.

Снимка 408651

30′

Жълт картон за Давид Луис.

28′

Продължителна атака за манчестърци.

На върха й се оказва Серхио Агуеро.

Той стреля силно, но топката е уловена от вратаря на "тъмносините".

Снимка 408650

22′

Бернардо Силва пробива в половината на съперника.

Следва центриране към Агуеро.

Вместо да отиграе топката с глава, той я поема на гърди и стреля с десния крак.

За късмет на стража, топката преминава над вратата му.

19′

Пробив на Фернандиньо по левия фланг от атаката на Сити.

Той подава към Стърлинг, но извеждащият му пас е прекалено силен за неговия съотборник.

17′

Еден Азар, на този етап от мача, изглежда напълно "обезвреден" от състезателите на Сити.

Няма никакво поле за изява белгийският футболист.

Позицията му е повече от непривична, като често той е принуден да чака подаване до страничната линия, в близост до централната част от терена.

Снимка 408649

15′

Връщания на топката назад и пасове встрани - в това се състои играта на Челси до момента.

Няма футболист на Сити, който да изглежда склонен да отстъпи и с педя назад в собствената си половина.

13′

Добро извеждащо подаване към Давид Силва.

Той обаче не успява да спре топката и тя попада у футболист на Челси.

11′

Натискът на манчестърци е толкова сериозен, че се налага на Канте да връща топката от центъра към своя вратар, след като остава за пореден път без опции.

Кълбото отново е в притежание на Сити.

7′

Челси за първи път се опита да погледне към половината на Сити.

Опит за центриране на Емерсон обаче е неуспешен.

Неуверени изглеждат в действията си футболистите в тъмносини спортни екипи.

4′

Футболистите на Челси не успяват да изнесат топката в половината на съперника.

Пресата на "гражданите" е за всяка педя от игрището.

Още на старта си, този двубой напомня на феновете на лондончани за онова съвсем не далечно във времето 0:6...

Манчестър Сити победи Челси с 6:0 в двубой от Висшата лига

Манчестър Сити няма прошка - унижи Челси с 6:0 и си върна първото място в Премиър лийг

Триумфът на "Етихад" беше белязан от хеттрика на Кун Агуеро

3′

Центриране на Де Бройне от корнер.

Топката не достига до състезател в светлосин екип.

Кълбото е избито в предни позиции.

Очертава се сериозен натиск на домакините в двубоя.

2′

Серхио Агуеро пада на земята, непосредствено след изпълнението на началния удар.

Блъсна се той в тялото на съперников състезател и се просна на терена.

1′

Кристенсен

Челси е домакин на Манчестър Сити във финалния сблъсък за Купата на Лигата. Битката на "Уембли" стартира в 18:30 часа.

Победителят от него ще спечели първия си трофей за сезона. Една победа може да обърне ситуацията за наставника на "сините" Маурицио Сари и той да си запази поста, но при загуба италианецът може да бъде уволнен още в началото на следващата седмица.

Маурицио Сари: Това далеч не е най-трудният ми сезон като треньор

Сари: Това далеч не е най-трудният ми сезон като треньор

"Това съвсем не е най-сложната ситуация, в която съм изпадал в своята професия"

"Гражданите" са действащи носители на отличието, след като през миналата година постигнаха победа с 3:0 на финала срещу Арсенал. В исторически план и двата тима имат по 5 трофея в тази надпревара, а Челси за последно успя да я спечели през 2015 година. Тогава отборът надви на финала Тотнъм с 2:0.

Хосеп Гуардиола: Бих се радвал на победа за Юнайтед днес

Гуардиола: Бих се радвал на победа за Юнайтед днес

"Това, с четирите трофея, които можем да спечелим, не ми харесва като тема"

Това ще бъде първи финал в този турнир за двата тима един срещу друг, така че сблъсъкът между тях предстои да бъде доста интересен.

"Сините" имат да си връщат на своя противник за загубата от преди няколко дни, когато отборът катастрофира на "Етихад" и загуби с 0:6.