Отборът на Челси постигна основната си задача и си набави необходими три точки при свето домакинство на предпоследния Суонзи. Шампионите триумфираха едва с 1:0, тъй като направиха куп пропуски пред фантастичния днес страж на гостите Лукаш Фабиански.

Така в ролята на спасител за "сините" влезе бранителят Антонио Рюдигер, който реализира с глава а в 55-ата минута.

Двубоят ще бъде запомнен и с изгонването на Антонио Конте, който в 41-ата минута реагира прекалено бурно при едно грешно съдийско отсъждане. Челси остава на третото място в Премиър лийг с актив от 29 пункта.

Снимка 326421

Челси имаше възможността да създаде първата голова опасност в мача. Вилиан центрира остро топката от фаул. Тя премина през купа от играчи и само няколко сантиметра я лишиха от това да се оплете в мрежата на Суонзи. Малко по-късно Алваро Мората стреля технично от граница на наказателното поле, но Лукас Фабиански уловви безпроблемно.

Полският национал продължи да бъде стабилен под рамката и след това, когато в рамките на няколко минути спаси изстрели на Вилиан и Давиде Дзапакоста.

Стоук Сити загуби от Ливърпул с 0:3

Този път драма нямаше и Ливърпул превзе "Британия" с класика

Мохамед Салах с нов прекрасен мач

Суонзи оцеля и в 22-ата минута, след като Мората се бе позиционирал добре при корнер и насочи майсторски с глава. Отново обаче в обсега на стража. Бившият нападател на Реал (Мадрид) продължи с пропуските си, като този път негов феноменален изстрел от въздуха бе избит от Фабиански.

Малко преди почивката, главният съдия Нийл Суорбрик изгони мениджъра на Челси - Антонио Конте, който реагира доста бурно заради един отсъждане в ущърб на домакините.

Снимка 326422

Мъките на лондончани пред гола най-сетне приключиха в 55-ата минута. Антонио Рюдигер подложи глава при нещо средно между удар и подаване на Канте, за да отклони решително топката към мрежата на Суонзи.

В 62-ата Алваро Мората за пореден път направи тъжна гримаса. Испанският национал отново направи всичко както трябва, но Лукаш Фабиански с феноменална изява изби изстрела му с глава.

Манчестър Сити пречупи Саутхямптън с гол в последната секунда

Поредна футболна драма с марка "Манчестър Сити"

"Гражданите" го направиха отново

До края гол в една от двете врати не падна и така Челси се поздрави с деветия си успех от началото на шампионата.

Снимка 326419

В следващия кръг на Челси предстои домакинство на Нюкасъл, докато Суонзи гостува на коравия Стоук Сити.

ЧЕЛСИ - СУОНЗИ 1:0

1:0 Рюдигер (55")

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Нийл Суорбрик

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Алонсо, Рюдигер, Дзапакоста, Кристенсен, Фабрегас, Вилиан, Педро, Канте, Мората (резерви: Кабайеро, Дринкуотър, Азар, Бакайоко, Моузес, Аспиликуета, Ампаду)

СУОНЗИ: Фабиански, Олсон, Ноутън, Ван дер Хоорн, Моусън, Сунг-Йенг, Керъл, Меса, Санчес, Бони, Аю (резерви: Нордфелд, Фер, Дайър, Роутлидж, Клукас, Ранхел, МакБърни)