Манчестър Сити го направи отново! Само няколко дни след драмата с Хъдърсфийлд, "гражданите" повториха упражнението и стигнаха до епичен триумф при домакинството си на Саутхямптън.

Лидерите в първенството победиха "светците" с 2:1, като гол, късно в добавеното, време реализира Рахийм Стърлинг. Преди това тимът му бе повел в резултата след автогол на Ван Дайк, но 12 минути преди края, статуквото бе изравнено от Ориол Ромеу. Така дистанцията между Сити и Юнайтед остава 8 точки.

Челси спечели домакинството си на Суонзи с 1:0

Челси вкара само един гол на "лебедите", Конте пак прави циркове

Антонио Рюдигер подсигури трите точки за шампионите

Първата интересна ситуация в мача бе факт след точно 13 минути футбол. Наглед изненадващо тези, които можеха да поведат в резултата бяха гостите. Уесли Хьод се оказа на точното място при центриране от корнер, но ударът му с глава намери сглобката на Едерсон. Последва светкавична контра на Сити, при която на Фрейзър Форстър му се наложи да прави двойно спасяване, за да запази нулевото статукво.

Снимка 326420

Английският национал беше на мястото си и в 19-ата минута, когато се намеси решително и при изстрел от средна дистанция на Фернандиньо.

Постепенно Сити започна да вдига оборотите и пред вратата на "светците" започна да ври и кипи. При поредната голова ситуация, Кун Агуеро не съумя да отбележи от задължаваща позиция, а мерникът и на опиталия добавка -Гьондоган също не беше достатъчно акуратен.

До почивката Саутхямптън застраши подобаващо вратата на своите домакини. Марио Лемина блесна с хубава индивидуална изява. Последва финт срещу Компани, но ударът му от малък ъгъл бе лесно избит от внимаващия Едерсон.

Подновяването на играта донесе радост за домакините, които поведоха в 47-ата минута. Кевин Де Бройне центрира остро от фаул. Топката премина през купа от играчи и в крайна сметка се отклони от крака на Върджил ван Дайк, за да влети фатално в неговата собствена врата.

Манчестър Юнайтед победи Уотфорд с 4:2 като гост

Манчестър Юнайтед потрепери, но си тръгна с успех от гостуването на Уотфорд (ВИДЕО)

Ашли Йънг реализира две попадения при успеха с 4:2 над "стършелите"

Следващите десет минути бяха посветени на младата бразилска звезда Габриел Жезус. Стрелецът пропиля две чудесни положения да успокои всички по трибуните. Първо, бившият играч на Палмейрас стреля близо до гредата, а след това негов шут бе спасен по феноменален начин от Фрейзър Форстър.

Снимка 326423

В 62-ата минута Кун Агуеро също се включи към фестивала на пропуските, след като негов удар с глава премина на над гредата на "светците".

И точно когато статистиката за притежание на топката показваше 73:20 процента, Саутхямптън сензационно се добра до изравнителното попадение. Голямата част от него свърши Софиан Буфал. Алжирецът сътвори уникално първо докосване, чрез което елиминира Фабиан Делф. Последва подаване за непокрития Ориел Ромеу, който отблизо направи 1:1.

И за да бъде драмата пълна, Ман Сити повтори случилото се от мача с Хъдърсфийлд. Във възможно последната секунда, "гражданите" стигнаха до нов епичен триумф. Рахийм Стърлинг отново се превърна в герой, след като негово двойно подаване с Кевин Де Бройне се превърна във великолепно попадение в мрежата на безпомощния Форстър. Голът хвърли в делириум както Пеп Гуардиола, така и тези, които вече не си бяха тръгнали от стадион "Етихад".....

Снимка 326424

В следващия кръг Манчестър Сити домакинства на Уест Хям, докато Саутхямптън има тежка визита на Борнемут.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - САУТХЯМПТЪН 2:1

1:0 Ван Дайк -автогол (47"), 1:1 Ориол Ромеу (77"), 2:1 Стърлинг (90+3')

СТАДИОН: "Етихад"

СЪДИЯ: П. Тиърни

СИТИ: Едерсон, Компани, Отаменди, Уокър, Фернандиньо, Делф, Гюндоган, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро, Жезус (резерви: Браво, Данило, Мангала, Силва, Давид Силва, Зинченко, Брахим Диас)

САУТХЯМПТЪН: Форстър, Йошида, Бертранд, Соарес, Ван Дайк, Хьод, Ромеу, Редмонд, Лемина, Хойберг, Лонг (резерви: Макарти, Дейвис, Остин, Тадич, Буфал, Габиадини, Макуин)