След емоциите от изминалата седмица, Ливърпул най-сетне предложи един малко по-спокоен мач на своите фенове. Селекцията на Юрген Клоп записа важен успех при визитата си на закъсалия Стоук Сити, сразявайки "грънчарите" с 3:0.

Двубоят ще бъде запомнен с множеството нервни изблици, които донякъде развалиха празника на хилядите по трибуните.

Снимка 326431

Триумфът остави Ливърпул на петото място в таблицата с актив от 26 точки.

Мърсисайдци откриха резултата в 17-ата минута, след като Доминик Соланке чукна много хитро за Садио Мане, който елегантно копна над Грант и направи 1:0.

Евертън разби Уест Хям с 4:0

Евертън излезе от летаргията, велика вечер за Уейн Рууни

Капитанът на "карамелите" с хеттрик, като единият гол беше с удар зад центъра

Гостите трябваше да чакат чак до 77-ата минута, за да стигнат до второ попадение. Мане финтира с лекота персоналния си пазач, след което центрира за намиращия се на далечната греда Салах. Египтянинът пък сътвори нещо уникално, реализирайки със зверско воле.

Снимка 326429

Последният удар по реномето на Стоук Сити отново бе осъществен от Салах. Африканецът се възползва от безумна грешка на Ерик Питерс и безпроблемно оформи крайното 0:3.

В следващия кръг на Ливърпул предстои трудно гостуване на Брайтън, докато Стоук Сити приема Суонзи в битката на дъното.