Челси продължава изкачването си в английската Висша лига. Възпитаниците на Франк Лампард вече са на трето място в шампионата, след като тази вечер разбиха последния Шефийлд Юнайтед с 4:1.

"Сините" се възползваха максимално от слабата серия на "остриетата" въпреки това, че трябваше да осъществяват пълен обрат. Те бяха неприятно сюрпризирани в деветата минута, когато МакГолдрик даде аванс на Шефийлд още в 9-ата минута.

Кристъл Палас разби Лийдс след нова противоречива намеса на ВАР

Рой Ходжсън надигра тактически Марсело Биелса

До паузата Челси демонстрира класа и трансформира резултата в своя полза. Начало на промяната положи Тами Ейбрахам, а в 34-ата Бен Чилуел засече центриране на Зиеч на далечната греда.

Домакините от "Стамфорд Бридж" трябваше да чакат за ново попадение до 77-ата минута. Ветеранът Тиаго Силва продължи към далечния ъгъл на "остриетата" още едно преценено до съвършенство подаване по въздух на Зиеч.

Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Евертън с 3:1

Този път Юнайтед изненада приятно, "червените дяволи" задълбочиха кризата в Евертън

Първи гол на Единсон Кавани за английския гранд

Крайното 4:1 бе оформено от Тимо Вернер. Германският национал неволно бе изведен сам срещу Рамсдейл в 80-ата минута и не сбърка със силен шут в центъра на вратата.

В следващия кръг Челси гостува на Нюкасъл, докато Юнайтед ще се опита да сложи край на пропадането срещу Уест Хям.

Саутхямптън оглави класирането във Висшата лига

"Светците" победиха Нюкясъл с 2:0

ЧЕЛСИ - ШЕФИЙЛ ЮНАЙТЕД 4:1

0:1 МакГолдрик (9"), 1:1 Ейбрахам (23"), 2:1 Чилуел (34"), 3:1 Силва (77"), 4:1 Вернер (80")