Челси победи Саутенд с 4:1 в гостуването си на тима от Чемпиъншип за преиграване на мача си от турнира ФА Къп. Мачът до последно бе застрашен от отлагане поради гъста мъгла, но все пак реферът Крис Фой взе решение да се играе.

Срещата започна кошмарно за "сините" от Лондон след като в 15-ата минута Адам Барет бе оставен непокрит в пеналта и с глава направи 1:0. Челси взе напълно инициативата и натика съперника си, но голът така и не падаше. Все пак в последната минута на първото полувреме Михаел Балак засече центриране на Босингва и изравни.

След антракта лека-полека играчите на Фелипе Сколари взеха да се налагат най-вече физически и съперникът им не издържа. Джо Коул намери Калу в 60-ата минута, който се измъкна от двама защитници и с изстрел по диагонала направи 1:2.

До края Челси вкара още два гола, а техни автори бяха Анелка след техничен удар в левия ъгъл и Лампард в последната минута. В следващия четвърти кръг Челси се изправя срещу Ипсуич на "Стамфорд Бридж".