Челси победи Нюкасъл в последния сблъсък от 24-ия кръг на Висшата лига.

Срещата приключи при резултат 2:0, като бе решена още през първите 45 минути.

Точни за победителите бяха Оливие Жиру и Тимо Вернер. Те се разписаха само в рамките на 8 игрови минути - между 31-ата и 39-ата.

Хаким Зиеш иска да напусне Челси

Не се чувства щастлив на "Стамфорд Бридж"

Домакините не можеха да разчитат на контузените Хаверц и Тиаго Силва, докато за гостите аут бе контузеният Хендрик.

Лондончани се намират във чудесна форма, след като в последните си шест двубоя те записаха пет победи и едно равенство.

Преди броени дни те постигнаха минимален успех с 1:0 като гости на Барнзли, а в последния си шампионатен мач спечелиха с 2:1 гостуването си на Шефилд Юнайтед.

Уест Хем с чиста победа над Шефилд Юнайтед, изпревари Ливърпул

3:0 за "чуковете"

Всичко в мача днес бе решено малко след половин час игра.

Първо Вернер проби на скорост в полето на съперника и центрира, получи се разбъркване, след което Жиру прати топката в мрежата с плътен удар и лек рикошет.

Снимка 518757

Източник: Twitter

По-рано пък устата на Вернер беше разбита от защитник, а футболистът на Челси дори не получи фаул в своя полза.

Самият той пък се разписа за първи път от много време насам, слагайки край на головата си суша с попадение в 39-ата минута на двубоя.

Снимка 518756

Центриране в наказателното поле намери Рюдигер, който не успя да играе по най-добрия начин, Вернер стреля силно, кълбото премина голлинията и попадна в целта. Ситуацията беше разгледана и посредством системата ВАР, поради съмнения за игра с ръка на Жиру. Повторенията показаха, че такава няма и голът е редовен.

Нова промяна в резултата нямаше и така Челси събра актив от 42 точки, с които се изравнява с постигналия успех срещу последния отбор в класирането малко по-рано Уест Хем, пращайки Ливърпул едва на 6-ата позиция в таблицата.

Тухел: Не чета нищо за себе си, нито в добри, нито в лоши времена

"Мога да живея и без телефона си"

Гостите се намират над чертата, на 17-то място, с актив от двадесет и пет точки.

Челси спечели с 2:0 и първия дуел между двата отбора през сезона.