Уест Хем спечели домакинството си на Шефилд Юнайтед в предпоследния сблъсък от 24-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани се наложиха с 3:0, с попадения на Деклан Райс, Иса Диоп и Райън Фредерикс.

Натискът на домакините бе почти постоянен, но на няколко пъти те нямаха късмет да се разпишат при наглед изгодни положения.

Снимка 518753

Източник: Twitter

Малко преди почивката бе отсъдена дузпа в полза на Уест Хем. Наложи се и намесата на системата ВАР.

След като преди това 11-метров наказателен удар вече бе отменен, този път решението на главния съдия остана в сила и зад топката на бялата точка застана капитанът Деклан Райс.

Той успя да залъже вратаря, който скочи в същия ъгъл, но не успя да стигне до кълбото, виждайки как то влиза в мрежата.

Снимка 518751

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени съществено, като отново, с малки изключения, по-активният състав бе този на домакините.

В 58-ата минута, с чудесно отиграване с глава, Диоп покачи на 2:0, пращайки тима си напред в класирането.

Снимка 518752

Крайното 3:0 оформи Фредерикс, разписал се секунди преди изтичането на 6-минутното продължение.

"Чуковете" заемат 4-ата позиция, с актив от 42 точки - 2 повече от Ливърпул. Гостите се се закотвили на последното 20-то място с 11 пункта.

Формата на домакините търпи колебания, след като в предишните си пет двубоя те записаха две победи, две загуби и едно равенство.

Столичани надвиха днешния си съперник и в първата среща между двата отбора през сезона.

Юрген Клоп: Не спя много, но съм пълен с енергия и готов за предизвикателства

Клоп увери: Не спя много, но съм пълен с енергия и готов за предизвикателства!