Отборът на Челси се поздрави с втора победа от началото на сезона. Селекцията на Томас Тухел надигна глава след успех над Лестър с 2:1. Припомняме, че преди седмица "сините" бяха разбити от Лийдс с 0:3, поради което трите точки имаха още по-голямо значение през съботния следобед на "Стамфорд Бридж".

Триумфът обаче не дойде никак лесно, а изгледи за него нямаше особено през първата част, когато Конър Галахър си изработи два жълти картона, оставяйки своите съотборници с човек по-малко. Както често обаче се случва във футбола, численото неравенство мотивира "сините" и те бяха максимално амбицирани през второто полувреме.

Манчестър Сити - Кристъл Палас 4:2 в мач от Висшата лига

Майсторите на обрата отново напомниха за себе си

Халанд герой при драматично 4:2 срещу Кристъл Палас

Домакините се нуждаеха от магическо попадение и го получиха в 47-ата минута. Рахийм Стърлинг сътвори нещо рядко срещано, след като с техничен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле не остави шанс за реакция на Дани Уорд.

Снимка 585520

Източник: EPA/БГНЕС

Челси удвои своята преднина в 62-ата минута. В прегръдките на своите колеги отново попадна Стърлинг. Английският национал остана непокрит на далечна греда и с лекота превърна в гол острото подаване на земя от Рийс Джеймс.

Ливърпул - Борнемут 9:0 в мач от Висшата лига

Ливърпул се събуди и изравни рекорда за най-изразителна победа във Висшата лига

"Червените" унищожиха Борнемут с 9:0

Лестър бързо върна едно от попаденията чрез Харви Барнс. Той се възползва от лошо организирана атака от съперника и така гарантира драматични 25 минути до финала на двубоя. А шансовете за "лисиците" не бяха никак малко. Големи пропуски направи Джейми Варди, а Айозе Перес удари гредата.