Челси победи с 2:1 Арсенал във финала за Купата на английската лига в Кардиф. Тео Уолкът даде преднина на Арсенал в 11-ата минута. Той нахлу в наказателното поле и простреля вратаря Петър Чех от около 10 метра.
Дидие Дрогба изравни в 19-ата, след като получи топката от Михаел Балак.
Победният гол бе дело отново на Дрогба в 84-ата минута. Нападателят от Кот д'Ивоар се разписа след отлична комбинация между Есиен и Робен. Холандецът качи топката на главата на африканеца и той не сгреши.
Съдията Хауърд Уеб показа три червени картона. Той изгони първо Джон Оби Микел от Челси и Коло Туре, които се сбиха сериозно на терена, от което настана масово меле между футболисти на двата отбора. След това реферът прати под душовете и резервата на "артилеристите" Емануел Адебайор.
Сериозна контузия по
лучи капитантъ на "сините" Джон Тери, който бе ритнат в главата от Диаби и бе откаран в болница.
В началото на второто полувреме Андрий Шевченко направи страхотен пробив и премина през трима бранители на "артилеристите", но бе спрян на границата на наказателното поле
Повече от 1400 фенове на Арсенал и Челси не успяха да стигнат за началото на финала за Купата на английската лига в Кардиф.
Проблеми с влак между Нюпорт и Кардиф го забавиха с повече от час и половина. Запалянковците тръгнаха с 5 композиции от лондонската гара „Падингтън" тази сутрин.
Официалните лица отказаха да забавят началото на двубоя на стадион „Милениъм" в Кардиф. Феновете, заклещени във влака, беснееха, че са платили по 74 лири за билет, а няма да могат да гледат мача.
.
bateemo
на 25.02.2007 в 21:20:07 #209Alcatraz то и аз гледах някой интересни мачове тази година, за първенството, например срещу л'пул 3:0, тези за купите няма да ги споменавам
kvo_puk
на 25.02.2007 в 21:15:45 #208Alcatraz:Досаднико няма ли да се скриеш някаде и да спреш да се излагаш.Ако Арсенал са средняк сега какъв е Л,Пул.Е дейба ама и ти като фенчетата на Челси си много нагъл и заблуден.Но има малка разлика тима ти има история може би и бъдеще,но не и настояще.Първо Барсата ще дойде на Анфилд и ще ви бие както ЦСКА преди 2 сезона ако не ме лъже паметта.Второ Арсенал ви опукаха тоя сезон когато и кадето ви хвана.А и теб сигурно нямаше да може да бъдеш срешнат преди 3 сезона когато Жерар Олие ви беше тренер.
CFCfan
на 25.02.2007 в 21:14:54 #207клуба обаче има доста парвенющина и провинциализъм - ОЛД ТРАФОРД...започваш да издишаш... напомням, че Челси е столичен отбор, а когато говорим за провинция/ебаси глупавото сравнение за Англия!/ като че ли името на Манчестър Юнайтед изниква от самосебе си...
FREEMAN
на 25.02.2007 в 21:12:06 #206а иначе да отговоря на обидата, ще бъде здравословно да не обиждаш повече капиш?!
Cesc
на 25.02.2007 в 21:12:02 #205Правя сравнение между двата професоре.Много умни феновете на челси
OLD_TRAFFORD
на 25.02.2007 в 21:11:40 #204Да,ЧЕЛСИ не са най-богатите.Просто най-богат е собственика им.Клубът е на загуба,обаче той налива и налива.Проблемът е,че произходът на парите малко понамирисва.Черна приватизация,малко КГБ,постсъветски далавери,дългата ръка на ПУТИН......Ама това е друга тема.Това не касае ФРАНК,ДЖОН и ДЖО-те наистина са велики.В клуба обаче има доста парвенющина и провинциализъм.
FREEMAN
на 25.02.2007 в 21:11:03 #203много титли много нещо, на арсенал само титлите в първенството се равняват някъде на това което вие имате в цялата си история
но айде стига с дразгите, радвайте си се на постигнато, ние на нашето и това е..
CFCfan
на 25.02.2007 в 21:10:41 #202сеск, той малоумника фрийуоман то отговори по-долу кои са най-богатите клубове в света...Челси не са дори в тройката...
Cesc
на 25.02.2007 в 21:06:32 #201Да имат повече пари,но не знаят как да ги харчат,Чукотки тъпи
CFCfan
на 25.02.2007 в 21:05:09 #200OLD_TRAFFORD Регистриран на: 29.01.2007, 17:20 Чета ти писанията и не мога да не призная, че в тях има доста верни неща...не мислиш ли обаче, че когато става въпрос за това с какво ни превъзхождат Юнайтед и Арсенал отговорът е до болка познатото ТРАДИЦИЯТА...а през последните сезони мачкаме всичко наред и понеже ние живеем тук и сега, струва ми се, че ТОчНО ТОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО...Не искам баба ми да ми разправя колко велик е БИЛ Челси....искам аз сам да виждам колко велик Е Челси СЕГА...докато съм жив... За арогантността на Жозе...ами той си е такъв. Роден е със самочувствие. Има го в излишък и непрекъснато го демонстрира. Ако за миг се отървем от балканската си малоценност ще видим, че в това няма нищо лошо, когато е самочувствието е облечено в доказателства. При ЖМ е точно така. Той дойде, каза, че е най-добрия - и го доказа. Каза, че ще направи Челси шампион - и го направи. Всеки сезон печели титли и купи...с Порто, с Челси...един сезон не мина без да спечели нещо...защо, по дяволите да няма самочувствие??? Отвсякъде си го е подплатил... Няма да се спирам на баналната тема, че Челси нямал история...само прилагам тази статистика за тези, които незнаят какво е печелил през годините този отбор. LEAGUE TITLE 1955 2005 2006 F.A.CUP 1970 1997 2000 LEAGUE CUP 1965 1998 2005 2007 CUP WINNERS CUP 1971 1998 SUPER CUP 1998 COMMUNITY SHIELD 1955 2000 2005
Cesc
на 25.02.2007 в 21:04:38 #199Mнoго по-силни.Надиграхме ви тотално днес,но съдиите решиха мача.А муринио е страхлив.Пусна неизлекувания Тери,4е бебетата на Венгер да не ги смажат случайно
FREEMAN
на 25.02.2007 в 21:00:20 #198богатството на клуба се измерва в това каква печалба правят клубовете за календарна година...а не колко пали са наляти за трансфери, та в това отношение вие сте на минус с много много милиони...
FREEMAN
на 25.02.2007 в 20:58:08 #197най-богатия клуб е ман ю следван от реал и барса
CFCfan
на 25.02.2007 в 20:55:18 #196сеск...тоя па изби рибата...изказа две невярни твърдения само с един ред...Арсенал били по-добри, Челси по-богати...от кого бе пич??? Едва ли сравнението е между двата отбора, защото днес победи Челси, а и в Премиършип сме далеч пред вас...така че незнам кой е по-добър...а за богатството...ми нали знаеш кой е най-богатия клуб в света??? Казано с 4 думи: Не говорете за Челси.
OLD_TRAFFORD
на 25.02.2007 в 20:52:15 #195ЖОЗЕ,говориш логично,но забравяш някои неща.Франк Лампард и Джо Коул ги създаде фундаменталния ХАРИ РЕДНАП в УЕСТ ХЯМ заедно с Майкъл Карик,Джърмейн Дефо,Глен Джонсън и много други,все АНГЛИЧАНИ/АНГЛИЯ трябва да му падне на колене за това/.Вие просто ги взехте готови от там.Джон ТЕРИ е велик играч,но той беше такъв още по времето на РАНИЕРИ,който го направи капитан на ЧЕЛСИ-питам се къде тук е заслугата на МОУРИНЬО? Относно спокойствието на ВЕНГЕР-ами поклон на ръководството на АРСЕНАЛ,че му го осигурява.Въпреки разходите по новия стадион,трудностите и задълженията те стоят зад него.Това,че имат по-слаб сезон е нормално-отборът се пренарежда.Няма страшно,и ние миналата година бяхме така,но сега всички виждат резултата.Вярвай ми,до 1-2 години АРСЕНАЛ ще бъдат старото страшилище.Питам се обаче кой ще му осигури такова спокойствие на ЖОЗЕ? Никой! Та вие само след няколко слаби мача около КОЛЕДА и се хванахте за гушите,не ми се мисли как бихте приели да губите по-дълго в името на бъдещето.А това което правите вие-победи на всяка цена без да подбирате средствата е присъщо на ОТБОРИ БЕЗ ТРАДИЦИЯ,които имат тепърва да се доказват.Просто,прости ми,избивате комплекси.Това е истината,трябва ви много време и търпение за да догоните МАН ЮНАЙТЕД,АРСЕНАЛ,ЛИВЪРПУЛ.Трябва ви джентълменство и благородство.Точно това мисля,че липсва на ЖОЗЕ!...................ФРИЙМЕН,ти си пич,харесваш ми,въпреки че си от АРСЕНАЛ,ама не мислиш ли че е по-добре да се изразяваш малко по-умерено
Бъди сигурен,че така ще ги респектираш повече!УСПЕХ! 
Alcatraz
на 25.02.2007 в 20:51:48 #194Арсенал по-силни>? От Козар Белене ли бе?
Ами напълно възможно е!
Cesc
на 25.02.2007 в 20:48:47 #193Ае стига сте писали глупости.Едно е ясно Арсенал са по-силни,а $елси по-богати
Alcatraz
на 25.02.2007 в 20:40:05 #192kanartm

FREEMAN
на 25.02.2007 в 20:39:24 #191че ти си бил гений бе, направо да не повярва човек как си измислил и толкова...виждам че нямаш с какво да ми отговориш, та вкарваш простотията си в действие, но е разбираемо, жалък смешник...по-добре напусни форума че сваляш нивото тука
FREEMAN
на 25.02.2007 в 20:37:16 #190той си разбра какво имам предвид