Отборът на Челси е първият финалист в турнира за Купата на Англия. Лондочани победиха с 3:0 Астън Вила и вече чакат съперника си за трофея. Както често се случва в последно време, головете за Челси отбелязаха Дидие Дрогба, Флоран Малуда и Франк Лампард.
И тримата се разписаха след почивката и затвърдиха страхотната форма, в която се намират. През първото полувреме двубоят бе сравнително равностоен, но след почивката на терена имаше само един отбор. Вторият полуфинал е в неделя и противопоставя отборите на Тотнъм и Портсмут. И тази среща, подобно на днешната, ще се играе на стадион "Уембли".
Цял мач за тима на Астън Вила игра българският национал Стилиян Петров. Полузащитникът обаче няма да има късмета да изведе отбора си на втори финал за сезона. Преди няколко месеца бирмингамци загубиха финала на "Карлинг Къп" от Манчестър Юнайтед.
АСТЪН ВИЛА - ЧЕЛСИ 0:3
0:1 Дрогба (68')
0:2 Малуда (89')
0:3 Лампард (90')
АСТЪН ВИЛА: Фридел, Дън, Куелар, Уорнък, Колинс, Даунинг, А. Иънг, Милнър, Петров, Карю (82' Хески), Агбонлахор
ЧЕЛСИ: Чех, Ферейра, Тери, Алекс, Жирков, Лампард, Д. Коул (65' Калу), Микел, Малуда, Деко (76' Балак), Дрогба (80' Анелка)
fenmufc
на 11.04.2010 в 01:27:43 #59Няма Значение, кой от който иска да си е
Сега гледам мача на Гуадалахара, тия коментатори само за нашия Чичарито говорят, и постоянно повтарят Ман Ю и ОТ, а при 2-та гола имаше така познатото латино гоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооол 
fenmufc
на 11.04.2010 в 01:18:25 #58За незнам кой път ти казвам, че не съм от ЦСКА. ПО твойта логика за чевените фланелки, Аякс, Рома, Бенфика, Атл Мадрид, Атл Билбао, Айндховен, Фейенорд, Мидълзбро, Бристъл С, Чарлтън - всички са комунисти
Много тъпа, честно..
fenmufc
на 11.04.2010 в 01:11:59 #57Кеър Ние сме шампиони, вие вземате купата, Тотнъм е 4-ти

BlooDeYeS
на 11.04.2010 в 01:11:49 #56Flying high, up in the sky, We'll keep the blue flag flying high From Stamford Bridge to Wemb(er)ley We'll keep the blue flag flying high
fenmufc
на 11.04.2010 в 01:10:18 #55И 65-а да се върнем пак Юнайтед е на върха, Ливърпул и те....пренасяме се към 2010 пак Юнайтед е взел почти всичко, а Ливъра даже и посредстен крачи към купата на УЕФА

ComeOnChelsea
на 11.04.2010 в 01:04:16 #54аз не говора през 65 аз ти говора през последното 10-тие ,говора ти за това че челси последното десетилетие е един от водещите отбори в съвременния футбол и е логично да се класират до финали и да печелят титли защото футбола който практикуват в последно време наистина е красив и в това няма спор. ;)
fenmufc
на 11.04.2010 в 00:54:38 #53КомеонеЧелсеа (тва ни го знам какво означава
), чуждопоклоннико
В Англия знам само 2 големи отбора Ман Ю и Ливъра, когато става дума за финали и трофеи - те са обонирани за тях!
Това Челкеа има ли поне една титла? А КЕШ, а поне някаква купичка?
Няма, знаех си
Съндърланд е с 6 титли, Нюкасъл и Шеф Ю с по 4.
Нотингам е с 1 титла, но с 2 КЕШ-а,
Настигнете първо тях, пък после мислете за Големите.. 
ComeOnChelsea
на 11.04.2010 в 00:31:17 #52хах Американец имаш чувство за хумор то ако челси на са на финал кой да е ?
Izroda
на 10.04.2010 в 22:35:44 #51Pisatel "Чета коментарите в сряда и всеки се оправдава с късмета и съдията за отпадането от ШЛ. Бедни душици сте феновете на Манчестър." Нямаш право да ни нападаш задето сме се оплакали от липса на късмет и съдията.Вие с Барса миналата година от какво се оплаквахте?!Не беше ли късмета и съдията?!Иначе честито за победата и класирането на финала.По-добри сте от останалите отбори във ВЛ,няма какво да си кривя душата,но понякога добрата игра не стига.Трябва и малко късмет.
Amerikanec
на 10.04.2010 в 22:25:10 #50Жалко!! 'Кенефа' е отбор който не заслужава да играе на финали!! Дано го загуби!
Chelsea_69
на 10.04.2010 в 20:47:09 #49А 5ъерн кога на финал ? Кога с купа ? Кога с победа

tvorec
на 10.04.2010 в 20:22:46 #48Еми на финал сме .. к'во да се прави
fen4etoo
на 10.04.2010 в 19:56:33 #47Браво Челси
Pisatel
на 10.04.2010 в 19:52:58 #46fenmufc "И ние сме си виновни за отпадането, но в този турнир ШЛ, по-принцип най-важен е късмета, просто защото отборите в него обикновено са равностойни. Но, като сложиш към това и лекото бутане за Байерн"
Съдии, късмет...
fenmufc
на 10.04.2010 в 19:48:08 #45Pisatel А ти прочете ли ми добре мнението - къде казах, че САМО съдиите са виновни?
Pisatel
на 10.04.2010 в 19:44:42 #4443. fenmufc | 10.04.2010 22:30 Вината не е в съдията, ами изцяло в Шотландеца и неговите трансфери (Бербатов, разкарването на Тевес и т.н.). Ако Рууни го нямаше, щяхте да сте на нивото на Хъл, че и по-зле.
Pisatel
на 10.04.2010 в 19:41:58 #43Ама ако съдията беше свирил онази "дузпа" за нас при 1-0 за Шведите, нямаше да паднем от Швеция с 0-5
Щяхме да ги бием

Pisatel
на 10.04.2010 в 19:39:44 #42Не мога да повярвам, че феновете на Манчестър падат толкова ниско, че да се оправдават със съдиите. Първо, че е смешно, защото отборът ви от край време го подпират в Англия (включително и този сезон в мачовете срещу Арсенал и Манчестър Сити и други). Винаги са ми били смешни аргументите: "ама ако съдията беше свирил еди какво си при нула на нула, мача нямаше да завърши 3-0"
Тия същите ги бихме със 7-1 в предния мач.
Жалки Манчовци. Много ще ми е смешно да чета злобните ви коментари при дубъл на Челси, направо ще отделя 1-2 часа, да се посмея малко

превръзката
на 10.04.2010 в 19:35:24 #41http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=mf&gid=111636122189687
MetalGearRex
на 10.04.2010 в 19:33:26 #40Писател, като отпадаш заради съдиите или късмета, има от какво да се оплакваш. Като отпадаш, понеже нищо не си играл, тогава няма от какво да се оплакваш. В мача в Германия бяхме свалили гарда, но въпреки това си вкарахме един гол, а и имахме и други положения, докато немците цяло първо полувреме не знаеха къде се намират. Сега не искам да се връщам на тази тема, защото и Байерн си заслужаваха да продължат, но определено имахме малшанс в някои ситуации, а така също и съдията можеше и да не гони Рафаел.