Турнир: Англия ФА Къп Стадион: Зрители: 46789

Челси победи Манчестър Юнайтед и се класира за полуфиналите на ФА Къп

Конте отново натри носа на Моуриньо, Челси на полуфинал за ФА Къп

Неочакван герой за тима от "Стамфорд Бридж"

89′

ШАНС ЗА ЧЕЛСИ!! Влезлият като резерва Сеск Фабрегас можеше да запише името си сред голмайсторите. Де Хеа обаче отново бе на своето място и отрази.

89′

Мичи Башуай е последната смяна на мениджъра Антонио Конте.

88′

Курт Зума ще трябва да подсили отбраната на Челси. Напуска Виктор Моузес.

87′

Жълт картон за нервака Диего Коща, който вече почти изнемогва физически.

Снимка 283170

83′

Ашли Йънг отстъпва мястото си на младия Джеси Лингард.

82′

ПОГБА! Въпреки, че изиграваше своя пореден "тих" мач с екипа на Юнайтед, Пол Погба можеше да спаси своите с важен гол в 82-ата минута. Най-скъпият футболист в света получи топката на границата на наказателното поле, но изпрати коженото кълбо на сантиметри от страничната греда на Куртоа.

Снимка 283161

81′

Оставащите минути до края ще доиграе Сеск Фабрегас.

79′

Втори играч на Манчестър Юнайтед получава жълт картон - това е Ашли Йънг.

72′

Десет минути по-късно Вилиян отново изпробва вратаря на Манчестър Юнайтед. Де Хеа беше непробиваем и в този случай, избивайки на сигурно в ъглов удар.

62′

Много техничен изстрел на Вилиян, който премина на сантиметри от горния ляв ъгъл на максимално протегналия се Де Хеа.

Снимка 283171

60′

ПРОПУСК НА КОЩА! Точно час след началото на четвъртфиналния сблъсък, преднината на Челси можеше да бъде удвоена. Диего Коща се измъкна от персоналния си пазач при корнер за неговия тим. От непосредствена близост нападателят отправи изстрел с глава, който обаче не намери очертанията на вратата.

Снимка 283173

58′

РАШФОРД!! Юнайтед обаче бързо демонстрира, че няма да се предаде без бой. Давид Луис забрави за Маркъс Рашфорд, който изскочи зад гърба му и остана в ситуация "едно в едно" с централния бранител Гари Кейхил. Нападателят рязко смени посоката на няколко пъти, с което елиминира съпротивата на тромавия си съотборник в националния тим на Англия. Последното препятствие пред изравнителния гол на Рашфорд обаче се казваше Тибо Куртоа. Белгиецът умело скъси ъгъла и с перфектно спасяване отчая "червените дяволи".

51′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!!1:0!! КАНТЕ! Подновяването на играта донесе много радост за домакините от Челси. "Стамфорд Бридж" изпадна в дива радост, след като в 51-ата минута Н'Голо Канте отправи авантюристичен изстрел от средна дистанция. Ударът сякаш изненада Давид Де Хеа, който отчаяно протегна  ръка да избегне немислимото, но без никакъв успех.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

ЛЮБОПИТНО! На тъчлинията става интересно, четвъртият арбитър Майкъл Джоунс трябва да усмирява емоционалните Моуриньо и Конте, които едва не се хванаха за гушите.

Снимка 283167

35′

Драмите с Ерера веднага принудиха Жозе Моуриньо да предприеме смяна. Португалецът замени офанзивния си халф Мхитарян, за да подсили средата на терена с безкомпромисен играч като Маруан Фелайни.

34′

КРАЙ НА МАЧА ЗА АНДЕР ЕРЕРА! Голям проблем падна върху плещите на Жозе Моуриньо и компания в 34-ата минута, когато пренавитият тази вечер Андер Ерера си изкара втори жълт картон. Испанецът за пореден път игра непозволено срещу Еден Азар и този път главният съдия Оливър бе категоричен, показвайки му червения цвят. Случилото се вбеси целия спортно-технически щаб на гостите.

Снимка 283166

29′

Еден Азар продължава да прави каквото си поиска с тромавата отбрана на Юнайтед. Поредният му пробив по крилото завърши с изглед за много опасен шут, който мина встрани от вратата на Де Хеа.

25′
Звездно присъствие на "Стамфорд Бридж". Дейвид Бекъм и синът му Бруклин са в официалните ложи, откъдето наблюдават завързаният четвъртфинал от турнира за Купата на Англия.

19′

Първи жълт картон в мача. Андер Ерера блъсна с рамо набралият скорост Еден Азар. Испанецът не бе пощаден от главния съдия Майкъл Оливър.

15′

СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ЧЕЛСИ!!! Отговорът на Челси не закъсня. Еден Азар напомни за огромната си класа, след като направи за смях Смолинг и Маркос Рохо. За негова зла беда топката така и не намери очертанията на вражеската врата, бивайки леко отклонена от Де Хеа. При последвалия корнер испанецът сътвори още едно наглед невъзможно спасяване, пречупвайки устрема на отлично позициониралия се в тази ситуация Гари Кейхил.

Снимка 283160

11′

МХИТАРЯН! Напрегнатата битка на "Стамфорд Бридж" стартира с добра възможност пред Юнайтед. В 11-ата минута Пол Погба спечели една топка в центъра, след което подаде към Маркъс Рашфорд. Младокът съумя да внесе напрежение в отбраната на Челси, което за секунди бе потушено от Кейхил. За негова зла участ топката попадна в Хенрик Мхитарян, който пробва изстрел от средна дистанция. Ударът му обаче премина на сантиметри от страничната греда на Куртоа.

7′

Любопитен факт е, че и двата отбора тази вечер ще играят с така модерната напоследък схема 3-5-2.

6′

Плахо начало на срещата. Юнайтед владее топката малко по-често. До този момент обаче няма опасност пред една от двете врати. Поради този факт, нека запълним времето си с малко трансферни спекулации:

Манчестър Юнайтед си хареса Сергей Милинкович-Савич

Отново сръбско присъствие на "Олд Трафорд"

Халфът се представя на високо ниво в Лацио

Челси и Арсенал се интересуват от Джеси Лингард

Крилото пред раздяла с Манчестър Юнайтед

Челси с интерес към френски национал

Конте си хареса Коман, но 60 млн. евро май няма да бъдат достатъчни

Байерн (Мюнхен) с огромно предимство в трансферната битка

4′

Въпреки нападателната криза в Юнайтед, Маркъс Рашфорд повежда атаката на гостите. Английският национал обаче е с висока температура, което със сигурност няма да позволи да видим 100% от неговата класа. Той бе извикан по спешност в Лондон днес по обед.

Снимка 283158

3′

За разлика от формациите, които изпробва в предишните кръгове на ФА Къп, тази вечер Антонио Конте гласува доверие на всички свои титуляри.

2′

Юнайтед е в ужасяваща серия срещу Челси. "Червените дяволи" вече 11 поредни мача нямат успех над лондонския си съперник. За последно триумфът е навестявал Уейн Рууни и компания през 2012 година, когато мениджър на Юнайтед беше великият сър Алекс Фъргюсън.

1′

29. Натанаел Чалабоа 27. Маруан Фелайни

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед се изправят един срещу друг в голямото дерби от четвъртфиналната фаза за ФА Къп. До този момент участие на полуфиналите вече си осигуриха Арсенал, Манчестър Сити и Тотнъм.

Уейн Рууни с нелепа контузия

Блъсна се в съотборник и...

Статистиката е изцяло в полза на домакините, които вече 11 мача не знаят какво е поражение от "червените дяволи". Допълнително самочувствие на Азар и компания дава и шампионатният им успех през октомври, когато на "Стамфорд Бридж" Юнайтед беше пометен с 4:0. Мениджърът Антонио Конте няма проблеми с контузени или наказани футболисти. За разлика от предишните кръгове на турнира, този път италианецът залага на почти оптимален състав, който да го отведе до решителните сблъсъци на "Уембли".

Антонио Конте: Всички се възхищават на Жозе Моуриньо и аз не правя изключение

Конте: Всички се възхищават на Моуриньо и аз не правя изключение

"Днес обаче ще бъдем врагове"

Проблемите в редиците на Манчестър Юнайтед са изключително големи. Жозе Моуриньо няма да може да разчита на трима от нападателите си тази вечер. Уейн Рууни и Антони Марсиал отпадат заради контузии, докато голмайсторът на "червените дяволи" Златан Ибрахимович ще изтърпи първия от трите мача наказание, които му наложи Футболната асоциация в началото на миналата седмица. Въпреки, че е болен, Маркъс Рашфорд повежда нападението на гостите.

Челси: Серията на Манчестър Юнайтед без загуба ги изкачи от шесто до...шесто място

Лондончани започнаха с "престрелките" преди мача за ФА Къп

За последно Юнайтед победи Челси на 28.10.2012 година, когато начело на гранда беше великият сър Алекс Фъргюсън.

Жозе Моуриньо: Искаше ми се днешният мач да се играе друг път...

Моуриньо: Искаше ми се днешният мач да се играе друг път...

"Моментът е безкрайно неподходящ за нас"

Главен арбитър на срещата е Майкъл Оливър, с помощници Стюърт Бърт и Джейк Колин. Четвърти рефер е Майк Джоунс.