Отборът на Челси е последният полуфиналист в турнира за Купата на Англия. В най-интересния двубой от четвъртфиналната фаза на надпреварата, селекцията на Антонио Конте елиминира актуалния носител на трофея Манчестър Юнайтед след минимален успех с 1:0. В неочакван герой за домакините се превърна опорният халф Н"Голо Канте, който реализира единственото попадение в мача след 51 минути футбол.

Челси - Манчестър Юнайтед 1:0 (Развой на срещата по минути)

Лондончани са последният полуфиналист за ФА Къп

До голяма степен битката бе решена от червения картон на Андер Ерера през първата част, който вкара "червените дяволи" в една почти невъзможна за измъкване ситуация. Въпреки всичко, хората на Жозе Моуриньо, който тази вечер без малко не се сби с колегата си Конте, имаха добра възможност да се доберат до продълженията. Тя обаче бе пропиляна от младия Рашфорд, който не успя да реализира сам срещу Куртоа.

Така до епични битки на "Уембли" се добраха Челси, Ман Сити, Тотнъм и Арсенал.

Снимка 283159

Напрегнатата битка на "Стамфорд Бридж" стартира с добра възможност пред Юнайтед. В 11-ата минута Пол Погба спечели една топка в центъра, след което подаде към Маркъс Рашфорд. Младокът съумя да внесе напрежение в отбраната на Челси, което за секунди бе потушено от Кейхил. За негова зла участ топката попадна в Хенрик Мхитарян, който пробва изстрел от средна дистанция. Ударът му обаче премина на сантиметри от страничната греда на Куртоа.

Отговорът на Челси не закъсня. Еден Азар напомни за огромната си класа, след като направи за смях Смолинг и Маркос Рохо. За негова зла беда топката така и не намери очертанията на вражеската врата, бивайки леко отклонена от Де Хеа. При последвалия корнер испанецът сътвори още едно наглед невъзможно спасяване, пречупвайки устрема на отлично позициониралия се в тази ситуация Гари Кейхил.

Снимка 283168

Голям проблем се стовари върху плещите на Жозе Моуриньо и компания в 34-ата минута, когато пренавитият тази вечер Андер Ерера си изкара втори жълт картон. Испанецът за пореден път игра непозволено срещу Еден Азар и този път главният съдия Оливър бе категоричен, показвайки му червения цвят. Случилото се вбеси целия спортно-технически щаб на гостите.

Драмите с Ерера веднага принудиха Специалния да предприеме смяна. Португалецът замени офанзивния си халф Мхитарян, за да подсили средата на терена с безкомпромисен играч като Маруан Фелайни.

Снимка 283167

До почивката интересно беше на тъчлинията, където четвъртият арбитър Майкъл Джоунс трябваше да усмирява емоционалните Моуриньо и Конте, които едва не се хванаха за гушите.

Подновяването на играта донесе много радост за домакините от Челси. "Стамфорд Бридж" изпадна в дива радост, след като в 51-ата минута Н'Голо Канте отправи авантюристичен изстрел от средна дистанция. Ударът сякаш изненада Давид Де Хеа, който отчаяно протегна ръка да избегне немислимото, но без никакъв успех.

Снимка 283169

Юнайтед обаче бързо демонстрира, че няма да се предаде без бой. Давид Луис забрави за Маркъс Рашфорд, който изскочи зад гърба му и остана в ситуация "едно в едно" с централния бранител Гари Кейхил. Нападателят рязко смени посоката на няколко пъти, с което елиминира съпротивата на тромавия си съотборник в националния тим на Англия. Последното препятствие пред изравнителния гол на Рашфорд обаче се казваше Тибо Куртоа. Белгиецът умело скъси ъгъла и с перфектно спасяване отчая "червените дяволи".

Челси - Тотнъм и Арсенал - Ман Сити на полуфиналите за ФА Къп

Страховити сблъсъци на полуфиналите за ФА Къп!

Ще има лондонско дерби

Въпреки, че изиграваше своя пореден "тих" мач с екипа на Юнайтед, Пол Погба можеше да спаси своите с важен гол в 82-ата минута. Най-скъпият футболист в света получи топката на границата на наказателното поле, но изпрати коженото кълбо на сантиметри от страничната греда на Куртоа.

Снимка 283161

Така Челси се превърна в последния тим, който се добра до заветните полуфинални и финални битки на митичния "Уембли". Останалите отбори са тези на Арсенал, Тотнъм и Манчестър Сити.