Челси отново не успя да постигне първи домакински успех за сезона във Висшата лига. Момчетата на Франк Лампард пак разочароваха "Стамфорд Бридж", препъвайки се в новаците от Шефилд Юнайтед (2:2). По подобие на мача с Лестър, лондончани изпуснаха комфортна преднина, като този път развоят на събитията беше драматичен.

Очакван успех изкачи Ман Сити на върха в Премиър лийг

"Гражданите" надвиха Брайтън с 4:0

Срещата стартира отлично за "сините", които до 43-ата минута водеха с две попадения. В 19-ата минута Ейбрахам се възползва от неубедителна намеса на съперниковия вратар Хендерсън и отблизо вкара за 1:0.

Снимка 440817

Източник: EPA/БГНЕС

Тами продължи да наказва грешките на "остриетата". Този път той беше безпощаден след страхотно неразбирателство между двамата централни защитници на гостите.

Юнайтед все пак демонстрира, че няма да се предаде и още с подновяването на играта за втората част, стигнаха до гол. Стивънс направи страхотен пробив по фланга, който завърши с пас за Робинсън, матирал Кепа от близка дистанция.

Така се стигна до последната минута на редовното време, когато Курт Зума подложи крак при центриране от фланга, което за негов ужас се спря в собствената му мрежа.

Юнайтед отново разочарова, Саутхамптън измъкна точка с 10 човека

Трети пореден мач без победа за "червените дяволи"

До края стъписаните домакини нямаха време за отговор и така трябваше да се задоволят с равния резултат.

Снимка 440813

В следващия кръг на Челси предстои тежко гостуване на Уулвърхямптън. Шефилд Юнайтед ще приеме у дома Саутхямптън.

ЧЕЛСИ - ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 2:2

1:0 Айбрахам (19"), 2:0 Ейбрахам (43"), 2:1 Робинсън (46"), 2:2 Зума-автогол (90")

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Стюърт Атуъл

ЧЕЛСИ: Кепа, Емерсон, Зума, Томори, Аспиликуета, Баркли, Жоржиньо, Ковачич, Маунт, Ейбрахам, Пулишич (резерви: Кабайеро, Алонсо, Батшуай, Уилиян, Кристенсен, Гилмор, Жиру)

ШЕФИЛД: Хендерсън, Башам, Игън, О"Конъл, Балдок, Лундстрам, Норууд, Фрийман, Стивънс, Робинсън, МакБърни (резерви: Мур, Бешич, МакГолдрик, Мусе, Озбърн, Шарп, Стиърман)