Манчестър Юнайтед отново не успя да стигне до победата. "Червените дяволи" поведоха на Саутхемптън още в 10-ата минута, но не стигнаха до нищо повече от 1:1, въпреки че завършиха мача с човек повече.

Саутхамптън започна по-добре мача, като в 8-ата минута удар на Буфал профуча покрай гредата. Все пак Юнайтед първи нанесе своя удар.В 10-ата минута Мактоминей намери Даниел Джеймс отляво, бившият играч на Суонзи напредна, след което насочи по страхотен начин топката към горния ляв ъгъл на вратата на Гън.

В 55-ата минута допусна грешка при изнасянето на топката, което даде началото на добра атака на "светците", която обаче завърши с неточен удар. Три минути по-късно обаче Саутхамптън успя да изравни. Първоначално Де Хеа се намеси, но след това защитниците на Юнайтед не успяха да неутрализират опасността пред стража си. Вестергор надскочи Линдельоф и засече с глава за 1:1.

В 73-ата минута "светците" останаха с човек по-малко, след като Кевин Дансо получи втори жълт картон за нарушение срещу Мактоминей.