Челси и Ливърпул завършиха наравно 1:1 и оставиха Манчестър Сити на върха във Висшата лига на Англия. Домакините водеха почти през цялото време, но резервата Даниел Стъридж вкара феноменален гол, с който спаси гостите.

Челси - Ливърпул 1:1, Стъридж влезе и изравни

Двата отбора се срещнаха за Купата на Лигата само преди три дни

Още в първите минути станаха ясни тактическите намерения на двамата треньори. Гостите от Ливърпул владееха повече топката и бяха по-активни. Домакините разчитаха на извеждащи пасове зад защитата като стояха позиционирани дълбоко в своята половина.

В първия случай Уилиан не можа добре да овладее топката  и остави Алисон да излезе и да спаси. В 25-т минута Еден Азар беше безпощаден. Той надбяга зашитата отляво и с премерен удар по земя намери далечния ъгъл на вратата на Ливърпул за 1-0. Това се случи в 25-т минута.

След попадението нищо не се промени. Мохамед Салах имаше своя шанс, но преодолявайки вратаря си скъси ъгъла и Рюдигер притича и извади влизащата във вратата топка.

До края на полувремето имаше много тичане и никакви положения.

Снимка 380927

Хазартната игра на гостите водеше до положения за Челси. Уилиан и Азар надбягваха защитата и малко не стигна за втори гол, който щеше да реши мача. Играчите на Ливърпул нямаха идея какво да правят и Клоп извади Мохамед Салах и Джордан Хендерсън.

Шакири, който смени египтянина се размина пред гола, а Садио Мане можеше да изравни след добър финт отляво. Но "сините" убиваха темпото и се виждаха победители.

Клоп извади Милнър и вкара за няколко минути Даниел Стъридж, който дълго време разглеждаше схемата на игра. И ходът се оказа успешен. Бившият голмайстор видя, че Кепа е излязъл малко напред и го прехвърли с прецизен удар, като топката се наниза в горния ляв ъгъл.

Така Ливърпул настигна Манчестър Сити с 19 точки, но "гражданите" останаха начело с по-добра голова разлика. Челси е със 17 точки, а Тотнъм се намира н четвърта позиция с 15 точки.