90+4′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 43,238
90+4′

Стъридж спаси Ливърпул. Играчите на Челси трябва да съжаляват за загубените две точки.
Алонсо стреля в аут с глава след центриране от корнер.

90′

Меле в полето на Ливърпул. Топката отскочи към Алисон.
Четири минути добавено време.

89′

ГОООООЛ! Даниел Стъридж получи топката пред наказателното поле отляво. Той погледна леко излезналия напред Кепа и с техничен удар наниза топката високо в левия ъгъл на вратата.

86′

Стъридж сменя Милнър. Трети капитан в мача на Ливърпул - Ван Дайк.

85′

Кейта стреля, губейки равновесие в аут.

85′

Дълга атака на Ливърпул завършена с лошо центриране на Шакири.

84′

Шакири стреля фалцово в ръцете на Кепа от фаул.

83′

Мане беше пометен от Давид Луиш на метри пред наказателното поле.

82′

Вайналдум върна лошо към Алисон, който с много зор успя да изчисти в тъч.

80′

Рос Баркли ще поиграе десетина минути на мястот на Матео Ковачич.

78′

Кейта влиза на мястото на капитана Хендерсън, който е ядосан.

78′

Трим футболисти на Челси се оказаха в засада след фаул изпълнен от Азар.

77′

Милнър свали Моузес с помитащ шпагат.

73′

Виктор Моузес смени изморения Уилиан.

72′

Давид Луиш изичисти топката пред голлинията. Милнър получи топката отляво  и вместо да стреля центрира. Фирмино стреля с глава в Луиш.

70′

Пропуск! Шакири не можа да засече топката сам срещу Кепа. Робъртсън избяга от засадата отляво и подаде успоредно на вратата.

69′

Алисон се разтегна за да спаси остър удар на Ковачич.

68′

Мората стреля след пробив на Азар отляво. Ударът беше блокиран.

66′

Мохамед Салах излиза. На негово място влиза Джердан Шакири.

65′

Жиру отива да се къпе. На негово място влиза Мората.

64′

Пропуск! Азар беше изведен сам отляво след бързо изпълнение на фаул. Алисон излезе и топката, отклонявайки се от него излезе над гредата в корнер.

62′

Ливърпул владее топката 64% след почивката. Това не води до нищо.

59′

Ван Дайк надбяга Уилиан, който беше изведен зад защитата. Джо Гомес първи докосна топката.

58′

Кепа спаси удар отблизо на Мане. Сенегалецът великолепно се освободи след финт отляво.

52′

Хендерсън пострада след сблъсък с Жиру. Англичанинът лежи на терена. За щастие няма нищо сериозно.

48′

Милнър успя да извади топката пред връхлитащ в малкото поле на Ливърпул противник. Жоржиньо след това не можа да нанесе голов удар.

47′

Уилиан стигна до аутлинията отляво и опита да намери Жиру. Топката излезе в аут.

45′

Ще намери ли начин Клоп да преодолее бетона на Челси?

45+1′

Ливърпул атакува, Челси води с 1:0.

44′

Садио Мане стреля със завъртане. Топката мина над вратата на Челси.

43′

Аспиликуета подаде с гърди към вратаря си след бърза комбинация на  гостите.

41′

Салах направи комбинация, която завърши с неточен пас към Фирмино. Египтянинът можеше да стреля.

39′

Садио Мане е възмутен от получения картон. Сенегалецът спря контра на Азар.

37′

Играчите на Челси забавят колкото могат играта. Ливърпул затъва в шаблон.

33′

Рюдигер изчисти влизащата във вратата на Челси топка. Салах се измъкна, преодоля вратаря отдясно, но затвори много ъгъла преди да търкулне топката към голлинията.

28′

Давид Луиш изчисти с глава пред връхлитащия Салах. Топката беше центрирана отляво.

25′

ГООООЛ! Еден Азар беше изведен отляво, надбяга защитата и стреля неспасяемо по земя в далечния ъгъл.
Тактика с игра на контри даде резултат.

22′

Алисон излезе и блокира топката. Уилиан беше изведен зад защитата, но лошо си спря и не можа да преодолее вратаря.

Снимка 380928

21′

Салах спринтира отдясно. Той опита да търси Фирмино на близката греда, но беше неточен.

18′

Фирмино получи топката отдясно от Салах. Давид Луиш блокира удара.

17′

Гостите владеят повече топка. Челси по "италиански" чака отзад.

14′

Крив удар на Садио Мане от границата на наказателното поле.

7′

Страхотна комбинация на Челси. Азар за малко не остана сам срещу Алисон.

5′

Салах овладя топката пред наказателното поле, но ударът му беше много слаб.

2′

Агресивно начало за Ливърпул. Гостите пресират високо в половината на Челси.

1′

Алваро Мората Жоел Матип

Само преди три дни двата отбора изиграха зрелищен мач за Купата на Лигата, донесъл победа за Челси с 2:1. "Червените" водеха, но бяха наказани с два късни гола, което малко накърни самочувствието им.

Челси победи Ливърпул с 2:1 в мач за Купата на Лигата

Еден Азар прекрати победния марш на Ливърпул, "мърсисайдци" аут от Купата на Лигата

Белгиецът герой за "сините"

И Ливърпул, и Челси имат сериозни амбиции да нарушат хегемонията на Манчестър Сити. Ливърпул е единственият отбор без загубена точка в Премиершип, а Челси има само едно равенство.

Юрген Клоп със сигурност си е извлякъл поуки от фиаското в сряда. Маурицио Сари продължава италианската нишка в Челси, която залага на резултата пред красивата игра.